tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Dzień otwarty

 

W sobotę, 5 marca, wszystkie urzędy skarbowe w Polsce były otwarte od godz. 9.00 do 13.00. Również w opoczyńskiej skarbówce czynne były stanowiska obsługiwane przez pracowników zajmujących się m.in. podatkiem dochodowym od osób fizycznych i prawnych, podatkiem VAT, nadawaniem numerów NIP. Wszyscy zainteresowani mogli na miejscu skorzystać z pomocy urzędników przy wypełnianiu zeznań rocznych w formie papierowej oraz elektronicznej. Te ostatnie mogli złożyć na specjalnie przygotowanym stanowisku komputerowym, przygotowanym dla osób, które bądź jeszcze nigdy nie składały zeznań w tej formie lub nie posiadają w domu komputera. Było to o tyle wygodne, że niepotrzebne było wypełnianie druków, a wszystko można było sporządzić na miejscu.
Tego dnia opoczyńską skarbówkę odwiedziło 135 podatników, którzy mogli bez kolejki (!) wyjaśnić wszystkie wątpliwości, dowiedzieć się, z jakich ulg mogą skorzystać. Wielu z nich chciało dowiedzieć się, jakie ulgi przysługują im na dzieci, na rehabilitację, internet. Inni skorzystali z rad urzędników, jak starać się o zwrot podatku związanego z wydatkami na budownictwo mieszkaniowe. Trudno bowiem niektórym było rozwiązać problem z różnicą podatku VAT, który do niedawna wynosił 7 proc., a dziś 23 proc. Pracownicy skarbówki pomagali podatnikom w wypełnianiu druków rozliczeń, dzięki czemu aż 103 z nich mogło złożyć tego dnia zeznanie roczne.
Jak nam powiedział naczelnik US Waldemar Plewa, urząd był przygotowany do przyjęcia znacznie większej liczby petentów. Najważniejsze, że mogli tego dnia załatwić swe sprawy bez kolejki i dlatego szkoda, że tylko tylu podatników skorzystało z tej okazji. Przypominamy, że termin składania rozliczeń rocznych mija 2 maja (ostateczny termin). Nie ma jednak potrzeby zwlekać tak długo. Im później, w tym dłuższej kolejce będzie trzeba postać. Podatnicy, którzy będą mieli wątpliwości, mogą zgłaszać się w urzędzie codziennie (od poniedziałku do piątku) – pracownicy na pewno pomogą w wypełnianiu PIT–a. Ci, którzy z jakiś powodów odłożą termin złożenia zeznania na ostatnią chwilę, będą mogli skorzystać z jeszcze jednego dnia otwartego. Urzędy skarbowe będą czynne w sobotę, 30 kwietnia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (713) z dnia 11 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »