tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Dzień dla zdrowia

 

W poniedziałek, 13 grudnia sanepid we współpracy z NZOZ „Centrum” zorganizował akcję prozdrowotną skierowaną do mieszkańców miasta i gminy Opoczno, pod hasłem

Dzień dla zdrowia

Głównym celem akcji było wzbudzenie zainteresowania nie tylko własnym zdrowiem, ale także zdrowiem swoich bliskich. Akcja prozdrowotna miała zachęcić do profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów i innych zagrożeń zdrowotnych, takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia, wady postawy.
NZOZ „Centrum” odwiedziło około 60 osób, w większości kobiet, które skorzystały z bezpłatnej wizyty u ginekologa i badania usg. Pacjentki, które spełniały kryteria wiekowe, tzn. 25–59 lat i w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanego badania cytologicznego mogły je wykonać podczas tej wizyty. W większości zachętą dla pań było to, iż z badania można było wykonać bez zapisów i bez większych kolejek. Panie miały także okazję zobaczyć na specjalistycznym fantomie, jak należy poprawnie wykonywać samobadanie piersi.
Wiele osób skorzystało także z możliwości pomiaru ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi oraz masy ciała. Przez cały dzień fizjoterapeuci udzielali zainteresowanym instruktażu na temat zapobiegania wadom postawy i konieczności korekcji tych wad.
Akcja była bardzo udana. Oby więcej takich inicjatyw.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (701) z dnia 17 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »