tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Dzień Patrona w Gimnazjum im. Jana Pawła II

 
Data 2 kwietnia wpisała się na stałe do kalendarza uroczystości szkolnych Gimnazjum im. Jana Pawła II. Tego dnia cała społeczność szkoły oddaje hołd Janowi Pawłowi II. Jego idee i myśli są wiecznie żywe, a dla uczniów stanowią wyznacznik życiowej drogiUroczysta akademia w gimnazjumTegoroczne obchody Dnia Patrona zainaugurowano w kościele pw. św. Łukasza. O godz. 8.00 w świątyni zgromadzili się uczniowie wraz z pocztem sztandarowym, dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele, aby uczestniczyć w uroczystej mszy pod przewodnictwem proboszcza parafii w Drzewicy, ks. Adama Płuciennika. Posługę liturgiczną pełnili gimnazjaliści w galowych strojach, a nabożeństwo swoim śpiewem uświetniła schola. Po mszy przy pomniku Jana Pawła II zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.
Dalsza część uroczystości odbywała się w budynku gimnazjum. Apel i liczne konkursy miały miejsce w hali sportowej, pięknie udekorowanej pod kierunkiem Bożeny Ramus. Jak co roku, w obchodach wzięły udział zaprzyjaźnione placówki oświatowe ? Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym oraz Prywatne Gimnazjum im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce.
Gości, nauczycieli oraz uczniów serdecznie powitała dyrektorka drzewickiego gimnazjum, Agata Klimek. Wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać montażu słowno?muzycznego pod hasłem ?Wy jesteście nadzieją Kościoła, wy jesteście moją nadzieją?, przygotowanego przez uczniów klasy IId i ks. Piotra Ostrowskiego oraz chóru szkolnego pod kierunkiem Anny Pietrasik.
Przeprowadzono konkursy młodych talentów: piosenki papieskiej, poezji o Janie Pawle II oraz konkurs plastyczny ?Jan Paweł II w domu Ojca?, zorganizowane przez Annę Pietrasik i s. Joannę Sidor. Podczas uroczystości uczennice z kl. IIa i IIe, które do występu przygotowała Agnieszka Bogatek, recytowały najpiękniejsze fragmenty poezji patrona, m.in. ?Tryptyku rzymskiego?, wprawiając zgromadzonych w zadumę i refleksję nad trafnością i głębokością tej twórczości.
Po zmaganiach konkursowych wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek, a po nim już z galerii widokowej dopingowali młodych sportowców rywalizujących w piłce siatkowej.
Na zakończenie dyrektorka Agata Klimek oraz przedstawiciele jury podsumowali wyniki konkursów, wręczając nagrody i dyplomy.
? Kolejny Dzień Patrona przeszedł do historii, ale w naszych sercach zostanie na długo. Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować wielką misję Jana Pawła II w naszej małej szkolnej rodzinie. Ten dzień jest dla wszystkich kolejnym przeżyciem i przypomnieniem, że Jan Paweł II był nie tylko wielkim papieżem, ale też najlepszym wychowawcą i przyjacielem młodzieży ? podsumowali organizatorzy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (771) z dnia 20 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »