tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Dzień Otwarty w ZSP nr 1

 
30 marca od samego rana wokół budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 panował duży ruch. Gimnazjaliści tłumnie przybywali do ?ekonomika?, aby wziąć udział w Dniu Otwartym szkoły

Młodzi ludzie otoczeni zostali troskliwą opieką osób punktu informacyjnego Samorządu Uczniowskiego, a następnie pod opieką starszych kolegów i nauczycieli byli oprowadzani po szkole. Odwiedzający mogli zapoznać się z proponowaną ofertą edukacyjną, zwiedzać klasopracownie, kompleks sportowy, bibliotekę, centrum multimedialne. Gimnazjaliści mogli również spotkać się z nauczycielami, uczniami i absolwentami szkoły. W bogatym programie Dnia Otwartego w ?ekonomiku? znalazły się między innymi: konkursy językowe, pokazy teatralne, doświadczenia fizyczno?chemiczne, zabawy matematyczne, pokazy grafiki komputerowej, prezentacje różnych kół zainteresowań, pokazy sprawnościowe, warsztaty artystyczne, pokazy umiejętności zawodowych oraz serwis kawowy. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy samochodem ? chętni do spróbowania swoich sił ustawiali się w kolejce. Goście mogli spróbować potraw i przekąsek przygotowanych przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczących się w zawodach kucharza i cukiernika. Wiele osób skorzystało też z fachowych porad i umiejętności fryzjerskich uczniów ?ekonomika?.
Widać było, że gimnazjaliści opuszczali mury szkoły bardzo zadowoleni. Przekonali się, że ZSP nr 1 to nowoczesna placówka, która przygotuje ich do matury, studiów wyższych, pracy zawodowej, ale także pozwoli rozwinąć zainteresowania i osiągnąć życiowy sukces.
Dzień Otwarty szkoły był okazją do spotkania z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującej w szkole wyjątkowej atmosfery, życzliwości i akceptacji drugiego człowieka, z czego słynie mająca już 50 lat placówka.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »