tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Dzień Kundelka w "ósemce"

 

W związku z obchodzonym 25 października Dniem Kundelka, w ramach programu "Przedszkolak przyjacielem zwierząt", do Przedszkola nr 8, zawitał jeden z nich. Puszek, pochodzi ze schroniska i jest bardzo pozytywnie nastawiony do dzieci. W spotkaniu z kundelkiem uczestniczyły dzieci ze wszystkich siedmiu grup, uczęszczających do przedszkola. Pomiędzy przedszkolakami, a Puszkiem od razu wytworzyła się więź. Każde chciało go pogłaskać i częstować smakołykami.
Przedstawicielki TPZ?etu, Teresa Marzena Jaskulska oraz Małgorzata Sieruga, która jest właścicielką Puszka, przygotowały dla dzieci lekcję na temat psów. Ku uciesze maluchów Puszek chętnie wykonywał komendy. Panie przedstawiły dzieciom psią historię oraz wyjaśniły termin ?kundelek?. Na lekcję przyniosły tzw. psi niezbędnik, czyli te wszystkie przedmioty, których potrzebuje pies. Tłumaczono dzieciom, że należy dbać o czworonoga, regularnie chodzić z nim do weterynarza, wyprowadzać na spacer, sprzątać po nim, a także pamiętać o nagradzaniu. Przedstawicielki TPZ?etu opowiedziały dzieciom o ?pieskim życiu? mieszkańców schronisk oraz o ich misji, którą jest pomoc zwierzętom.
Na koniec spotkania każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom, a wszystkim przedszkolakom na dłoniach przybito pieczątki z logiem TPZ?etu. Niewątpliwie spotkanie z Puszkiem na długo zostanie maluchom w pamięci.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (747) z dnia 4 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »