tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Dzień Gimnazjalisty w Drzewicy

 

W czwartek, 28 października pierwszoklasiści z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy zostali uroczyście przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej. Akademia w hali sportowej rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu szkoły. Po przemówieniu wicedyrektorki Małgorzaty Kuchenbecker nastąpiło uroczyste pasowanie przedstawicieli poszczególnych klas pierwszych. Wychowawcy otrzymali róże, którymi pasowali pozostałych uczniów.
Nie zabrakło oczywiście części artystycznej zorganizowanej przez członków samorządu uczniowskiego, którzy przygotowali dla pierwszoklasistów wiele ciekawych zadań. Nowo przyjęci uczniowie wymyślali słowa do znanych utworów muzycznych, mieli również możliwość sprawdzenia się w różnych konkurencjach, m.in. jedzeniu ryżu pałeczkami, piciu zielonej herbaty na czas i innych związane z kulturą Dalekiego Wschodu. Motywem przewodnim Dnia Gimnazjalisty były bowiem Chiny.
Trzeba podkreślić, że samorząd uczniowski zadbał o merytoryczne przygotowanie się do konkurencji. Każdą z nich poprzedzała krótka informacja dotycząca, m.in. produkcji jedwabiu, papieru, parzenia herbaty, uprawiania i jedzenia ryżu. A wszystko w myśl zasady „przyjemne z pożytecznym’, czyli z jednej strony zabawa, ale z drugiej trochę edukacji. Szkolni samorządowcy przygotowali również zabawny skecz, który stał się prawdziwym przebojem.
Czwartkowe święto zakończyło się popołudniową dyskoteką.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (695) z dnia 5 Listopada 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »