tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Dzień Absolwenta

 Podziękowania nauczycielom składa Magdalena Kozłowska


W piatek, 27 kwietnia we wszystkich szkoła ponadgimnazjalnych w powiecie wręczone zostały świadectwa ukończenia szkół tegorocznym absolwentom. Jeszcze tylko matura.
Na pożegnanie ze szkolną ławą część uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przyszła z rodzicami, którzy mogli być dumni z osiągnięć swych pociech. Dyrektor Marek Zieliński pożegnał absolwentów, mówiąc m.in. ?kto nie ma marzeń, nie istnieje?. Życzył uczniom, którzy właśnie teraz będą podejmować ważne decyzje, związane z wyborem dalszej drogi życiowej, by nigdy nie musieli ich żałować i by nigdy nie rezygnowali ze swych marzeń i by osiągnęli wyznaczone sobie cele. Najbliższym jest jednak pozytywnie zdany egzamin maturalny. Dyrektor Zieliński z dumą mówił o tegorocznych absolwentach, którzy osiągnęli bardzo wysokie oceny. Ci najlepsi ? oprócz gratulacji ? otrzymali też nagrody: starosty ? Paulina Ścieglińska, Ceramiki Paradyż ? Patrycja Nowicka, burmistrza Opoczna ? Paulina Wójcik (lista najlepszych, podobnie jak w przypadu pozostalych szkół na str. 8?9).
Młodzież ? jak zwykle w takich sytuacjach ? pożegnała się ze swymi nauczycielami, dziękując im za wysiłek włożony w ich wykształcenie. Były kwiaty, były też łzy ? bo przecież kończy się czas beztroski, z częścią przyjaciół i kolegów już się nigdy nie spotka ? normalna kolej rzeczy, choć trudno się z nią pogodzić. Czy wszystkim się uda zrealizować marzenia? Oby!


* * *

Nie brakowało wzruszenia wśród abiturientów Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Zdali sobie bowiem sprawę z tego, że jest to ostatnia uroczystość szkolna z ich udziałem.
Absolwentów pożegnała dyrektorka szkoły, Małgorzata Mróz?Duda. Wspominała chwile spędzone wspólnie z uczniami, którzy w tym roku kończą naukę: ? Przez trzy lata przeżyliśmy wspólnie długą i ciekawą przygodę. To w murach ?Żeromskiego? rysowały się wasze poglądy, a marzenia przybierały realny kształt ? powiedziała. Dyrektorka wyraziła również dumę z faktu, że czas pokazał, iż tegoroczni absolwenci spełnili pokładane w nich przez grono pedagogiczne nadzieje. Życzyła wszystkim powodzenia na egzaminie, jednocześnie wierząc, że wszystkim pójdzie jak najlepiej, na miarę ich potrzeb i możliwości. W tym roku liceum ogólnokształcące ukończyło 204 absolwentów, a liceum profilowane ? 32. Średnia ocen w klasyfikacji końcowej wyniosła 4,3. Spośród 204 absolwentów, szkołę z wyróżnieniem ukończyło 70, a 23 z nich ze średnią powyżej 5,0. Wiara dyrektorki w powodzenie uczniów na maturze ma zatem bardzo silne poparcie.
Jerzy Misiurski, przedstawiciel Rady Rodziców, podziękował gronu pedagogicznemu za sprawowanie opieki nad wszystkimi uczniami w czasie ich trzyletniej nauki. Przedstawiciele klas trzecich złożyli nauczycielom i dyrekcji, w imieniu wszystkich absolwentów, podziękowania za współpracę. Podziękowali także kolegom z młodszych klas za wspólne chwile, które na zawsze zostaną im w pamięci. Swoje wystąpienie podsumowali słowami: Zabieramy ze sobą bagaż doświadczeń oraz wspomnień i wyruszamy w dalszą drogę.
Po rozdaniu świadectw nastąpiła część artystyczna uroczystości, podczas której swoje talenty wokalne i aktorskie prezentowali uczniowie młodszych klas, w tym pófinalistka tegorocznej edycji muzycznego programu ?Must be the music?. Poprzez przyznanie ?Żeromów 2012? zaprezentowali również szkolne osiągnięcia absolwentów szkoły w nieco krzywym zwierciadle. Tytułem wielkiego społecznika może poszczycić się Mateusz Rek, a z uśmiechem przez życie idzie według młodszych kolegów Alicja Nowak, która aby w pełni zasłużyć na tytuł zobowiązana była do wypicia szklanki soku z cytryny, po czym się szeroko uśmiechnąć. Weteranką sklepiku szkolnego została Joanna Zięba, wagarowiczem roku ? Mateusz Wierzbicki, lowelasem roku okrzyknięto Macieja Bolka, a łamaczką męskich serc wybrano Milenę Wójcik. Parą roku natomiast zostali Agnieszka Wojtarek i Przemysław Duda.
Zwieńczeniem uroczystości było pożegnanie absolwentów przez młodszych kolegów piosenką pt. ?Szczęśliwej drogi już czas?. Za przyszłych abiturientów trzymamy kciuki na maturze i życzymy samych trafnych wyborów w dorosłym życiu!


* * *

Dzień Absolwenta w ZSS nr 1

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter, czego wyrazem była obecność wielu znamienitych gości. Uroczystości otworzył dyrektor Zbigniew Sobolewski, który serdecznie powitał przybyłych gości, przedstawicieli władz miasta i powiatu, nauczycieli, rodziców, absolwentów. W swoim wystąpieniu przypomniał, że od czasu balu studniówkowego minęły już trzy miesiące. Nadszedł czas, by się pożegnać, dlatego nie dziwi fakt, że uroczystość zarówno dla dyrekcji, nauczycieli jak i uczniów wywołuje nastrój nostalgii, wspomnień. ? Wy drodzy absolwenci opuszczacie mury szkoły i nic już nie będzie tak dotychczas. Od tej pory wszystko zależeć będzie tylko od was ? mówił. Dyrektor złożył gratulacje i podziękowania zarówno uczniom jak i nauczycielom. Wzruszającym momentem nie tylko dla uczniów było wystąpienie Magdaleny Kozłowskiej, która w imieniu abiturientów wyraziła słowa wielkiego uznania dla nauczycieli, wychowawców, rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Podziękowała za trud pedagogiczny i przekazaną wiedzę. Przeprosiła także za to, że uczniowie nie zawsze potrafili zrozumieć wymagania swoich wychowawców i to docenić. Swoje podziękowania skierowała też w stronę rodziców, którzy ich zawsze wspierali i rozumieli potrzeby. Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na nagrody dla najlepszych. Tytuł najlepszego absolwenta uzyskał Aleksander Dębiec z klasy IIId. Jego średnia ocen końcowych z wszystkich przedmiotów obowiązkowych wyniosła 5,44. Po części oficjalnej, wręczeniu wyróżnień, nagród i świadectw przyszedł czas na część artystyczną. Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas trzecich na długo pozostanie w ich pamięci, o czym sami uczniowie zapewniali.
Życzymy powodzenia na maturze!


* * *

Per aspera ad astra

W Zespole Szkół Prywatnych przybyłych na spotkanie powitała dyrektorka placówki, Barbara Kosno. Wspominała zasługi uczniów, którzy kończą już swoją przygodę z ZSPryw: ? W czasie trzyletniej nauki objawialiście różne swoje uzdolnienia. Najczęściej były to jednak talenty sportowe. Nasi nauczyciele odkrywali jednak i szlifowali inne wasze, niemniej ważne, zdolności: dziennikarskie, aktorskie, taneczne. Uczestniczyliście w różnych konkursach przedmiotowych i recytatorskich (?). Mam nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną wspomnienia wspólnie spędzonych lat ? powiedziała. O sukcesach sportowych absolwentów opowiedział wicedyrektor dyrektor Dariusz Kosno.
W tym roku szkolnym prywatne liceum ukończyło 26 uczniów. Najlepszą absolwentką ze średnią ocen 5,0 oraz stypendystką Prezesa Rady Ministrów została Paulina Ogórek. Tuż za nią znalazł się Krystian Kosno ze średnią 4,9.
W części oficjalnej uroczystości głos zabrali także przedstawiciele abiturientów, którzy podziękowali gronu pedagogicznemu za trud trzyletniej współpracy. Podczas wystąpienia nawiązali do łacińskiej sentencji Per aspera ad astra, która przyświecała im przez całą drogę edukacji w ZSPryw. Część artystyczna była przygotowana i poprowadzona przez uczniów klas młodszych. Nie zabrakło recytacji wierszy, śpiewania piosenek, skeczy, scenek rodzajowych oraz pokazu slajdów, podczas którego wyświetlano zdjęcia tegorocznych absolwentów.
Młodsi koledzy przygotowali także dla maturzystów drobne upominki, by nigdy nie zapomnieli o swoich znajomych. Uroczystość zwieńczyło wykonanie utworu ?W drogę?. Maturzystom życzymy połamania długopisów!


* * *

Dzień Absolwenta w Mroczkowie Gościnnym

Uczniów, którzy w tym roku kończą edukację, pożegnał dyrektor szkoły, Bogdan Bednarczyk, który nawiązując do niecodziennego podarku, tortu w kształcie otwartej księgi upieczonego przez jedną z mam, życzył, by wiedza absolwentów na egzaminie była równie duża, a umysły tak samo otwarte. Przedstawiciel rady rodziców, Jarosław Jurowski, pogratulował uczniom, którzy szczęśliwie dotrwali do końca szkoły i życzył im powodzenia na maturze oraz zdania egzaminu zawodowego z jak najlepszym wynikiem.
Wychowawcy klas wręczyli nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy przez ostatnie cztery lata przyczynili się do rozwoju szkoły. Koledzy z młodszych klas przygotowali natomiast dla starszych kolegów ciekawy blok artystyczny, w którym nie zabrakło wzruszających wspomnień w postaci slajdów, związanych ze wspólnym tworzeniem społeczności szkolnej. Aby pożegnanie nie kojarzyło się jedynie z łezką w oku, młodsi uczniowie szkoły przygotowali dla nich także nagrody i odznaczenia z przymrużeniem oka za zasługi, na które nikt z nauczycieli nie zwrócił nigdy większej uwagi. Uczniowie klasy trzeciej zorganizowali nadzwyczajne posiedzenie, którego tematem byli tegoroczni absolwenci. Dyskusja była burzliwa, a na starszych kolegach nie pozostawiono suchej nitki. Wszystkim uczniom klasy czwartej przyznano tytuły, które spowodowały, że na sali zrobiło się bardzo wesoło. Daniel Kowalski otrzymał ?nagrodę Nobla? w dziedzinie szyfrowania prac pisemnych i wyjątkową kaligrafię. Złoty medal za największą tężyznę fizyczną wśród dziewcząt i nie tylko otrzymała Magda Pec. Albert Franaszczyk i Konrad Wójcik zostali wyróżnieni nagrodą złotego globusa za systematyczne wietrzenie swoich szarych komórek w czasie długiej drogi do domu. Złoty megafon za najbardziej donośny głos w klasie otrzymał Krzysztof Korbecki, a Grzegorz Wudarczyk dostał order za bujanie w obłokach na lekcjach języka polskiego. Katarzyna Szczegielniak i Bartek Kałużny otrzymali order srebrnych ust za niezliczoną ilość wypowiedzianych zdań w historii szkoły. Medalem za odwagę i męstwo za dosłowne rozumienie sformułowania ?gra w nogę? został wyróżniony Hubert Kostrzewa. Ola Kałuzińska otrzymała natomiast złotą palmę za codzienne zmagania w celu zachowania odpowiedniego makijażu. Jak zaznaczyli młodsi koledzy, protokół podpisali jednogłośnie jednym, zamaszystym podpisem, a wszystkie odznaczenia uzyskały jednakową rangę.
Pożegnaniu towarzyszył utwór ?Odys? Leopolda Staffa, wykorzystany podczas uroczystości z myślą o tegorocznych absolwentach. Dyrektor wyraził nadzieję, że słowa zawarte w utworze: Niech cię nie niepokoją cierpienia i twe błędy. Wszędzie są drogi proste lecz i manowce wszędy, pozostaną uczniom w pamięci i będą ich mottem w drodze przez dorosłe życie.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (773) z dnia 4 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »