tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Dzieje się w Akademii Przedszkolaka

 


17 września w ramach atrakcji miesiąca opoczyńska Akademia Przedszkolaka zorganizowała wycieczkę do leśniczówki w Januszewicach, gdzie miały miejsce obchody święta pieczonego ziemniaka? Dzieci nie mogły doczekać się wielkiej wyprawy, więc do leśniczówki wyruszyły zaraz po śniadaniu.
Spotkanie na łonie natury rozpoczęła prelekcja leśniczego na temat ochrony przyrody i leśnych zwierząt. Później wszyscy wybrali się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Podczas wyprawy przedszkolaki brały udział w licznych konkursach z ziemniakiem w tle, np. w ?Ziemniaczanych stworkach?. Wielką atrakcją było ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Na wspólnych zabawach czas mijał bardzo szybko, a upieczone ziemniaki smakowały wybornie.
Z kolei 27 września Akademię Przedszkolaka odwiedzili pracownicy Drzewickiego Centrum Wolontariatu ?Ofiarna dłoń?, którzy przeprowadzili zajęcia w ramach projektu ?Bądź bezpieczny na drodze?. Ich celem było podniesienie świadomości dzieci z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zajęcia były bardzo atrakcyjne. Dzieci korzystały z zestawu ?autochodzik?, brały czynny udział w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie przedszkolaki i nauczyciele wraz z dyrekcją AP serdecznie podziękowali wolontariuszom z Drzewicy.
Agnieszka Klimek


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »