tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Działo się w Karwicach!

 
Żniwa zakończone, plony zebrane, pora na dożynki! Dumni z tegorocznych zbiorów, zaprzyjaźnieni ze sobą mieszkańcy Karwic, Adamowa i Janowa Karwickiego zorganizowali lokalne święto plonów. Uroczystości odbyły się 8 września w Karwicach i jak co roku zostały dopięte na ostatni guzik. Głównymi organizatorami byli sołtysi wymienionych wiosek, kolejno: Jerzy Winiarski, Iwona Sroka i Edward Wojtarek


Uroczystości zainaugurowała msza koncelebrowana przez księży z parafii pw. św. Bartłomieja: proboszcza Jan Serszyńskiego, Sylwestra Jończyka oraz Przemysława Wójcika. Ksiądz dziekan poświęcił wieńce dożynkowe wykonane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z tegorocznych kłosów zbóż, owoców, warzyw oraz polnych kwiatów. Przewodnicząca KGW w Adamowie, Iwona Sroka złożyła na ołtarzu bochen chleba wypieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów, a najmłodsze latorośle przekazały dary z tegorocznych plonów. Nabożeństwo uświetniła swoim śpiewem schola parafialna z przewodniczącą KGW w Karwicach, Anną Frączek na czele.
Część artystyczną dożynek ze swadą poprowadzili karwicka świetlicowa Monika Wiktorowicz i ks. Sylwester Jończyk, opiekun kaplicy pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Karwicach.
Na scenie przy boisku zaprezentowały się najpierw gospodynie, ośpiewując wieńce dożynkowe. Dzieci zrzeszone w świetlicy porwały publiczność do wspólnej zabawy. Opiekunka grupy, Monika Wiktorowicz przygotowała zróżnicowany tematycznie program – było coś na ludowo i na dyskotekowo. Widzowie nagrodzili grupę gromkimi brawami.
Później przyszedł czas na występy gospodyń. Nie zabrakło ciekawych przyśpiewek i skocznych piosenek, które wraz z artystkami śpiewała licznie zgromadzona publika. Do do Karwic przybył także znany kabaret "Budka Kogutka" z Kraśnicy, w składzie Wanda Warda i Zofia Warczyńska. Panie bawiły zebranych skeczami i piosenkami. Ostatni na scenie zaprezentowali się "Mroczkowianie". Grupa jak zawsze dała czadu! Widać, że kunszt zespołu jest doceniany w okolicy, bowiem podczas występu przed sceną zebrały się prawdziwe tłumy. Kierowniczka i założycielka zespołu Stanisława Wójcik dbała, by wszystko przebiegło zgodnie z planem. Tradycyjnie występ poprowadził Marek Massalski, zabawiając publiczność do łez monologami mówionymi opoczyńską gwarą.
Ten, kto przybył na dożynki do Karwic, na pewno nie żałuje. Poza ucztą dla ducha, nie zabrakło także tej dla ciała. Członkinie KGW zadbały o to, by z imprezy nikt nie wyszedł głodny. Można było skosztować staropolskiego barszczu białego z kiełbasą oraz regionalnych wypieków, którymi uśmiechnięte gospodynie częstowały gości. Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników zabawy, m.in. przejażdżki bryczkami zaprzężonymi w kuce, którymi powozili Wojciech Ptaszek i Edward Gawin.
Gdy nastał wieczór, rozpoczęło się szaleństwo w rytmach muzyki disco. Zabawa taneczna z zespołem Relax była zwieńczeniem święta. Trwała do późnych godzin nocnych i zgromadziła na placu wielu miłośników pląsów. Kto zatem nie był, niech żałuje!Małe gospodynie z chlebem wypieczonym z tegorocznych zbóżNa tegoroczne święto plonów do Karwic przybyły prawdziwe tłumy


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (844) z dnia 13 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »