tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Dyplomy to też dużo

 
W związku z tym, że od 2014 roku wchodzi w życie ustawa o objęciu dzieci sześcioletnich obowiązkiem szkolnym, Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs pt. ?Mam 6 lat? dla dyrektorów i wychowawców przedszkoli i szkół podstawowych oraz rad rodziców funkcjonujących przy tych placówkach. W regionie łódzkim w przedsięwzięciu wzięło udział 27 przedszkoli i 27 szkół podstawowych, w tym dwie opoczyńskie placówki


Wojewódzkie podsumowanie konkursu odbyło się 22 maja w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.
Z duchem czasu poszły dyrektorki ?ósemki? i ?czwórki?, Małgorzata Buczyńska i Małgorzata Bartoszek, zgłaszając uczestnictwo przedstawicieli swoich placówek w tym ważnym konkursie.
Konkurs ?Mam 6 lat? składał się z dwóch modułów: w pierwszym (przeznaczonym dla szkół) ?Sześciolatek w przyjaznej szkole?, uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować działania podjęte przez szkoły, by przygotować się do przyjęcia sześciolatków. Drugi (przeznaczony dla przedszkoli) ?Przyjaźnie z przedszkola do szkoły?, polegał na dzieleniu się dobrymi praktykami w zakresie współpracy między radami rodziców ze szkół i przedszkoli, która zapewniła dogodne warunki do płynnego przejścia dzieci, w szczególności sześcioletnich, z przedszkola do szkoły.
Dyrektorki ?ósemki? i ?czwórki? wraz z nauczycielkami wychowania przedszkolnego Kamilą Michnicką i Anną Krajewską (z Przedszkola nr 8) i Zofią Lachowską, Jolantą Grygiel i Jolantą Karbownik (z Przedszkola nr 4) oraz z radami rodziców, zgłosiły swoje projekty do konkursu. Dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym została zaproszona na uroczystą galę, którą prowadziła dyrektorka odpowiedzialnego za przeprowadzenie konkursu w naszym województwie Wydziału Wspierania Edukacji Kuratorium Oświaty w Łodzi ? Irena Przybyłek.
Kurator łódzki podziękował dyrektorkom opoczyńskich przedszkoli za udział w przedsięwzięciu. Małgorzata Buczyńska i Małgorzata Bartoszek otrzymały także pamiątkowe dyplomy z napisem ?Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły?. Zgodnie stwierdziły, że wyróżnienia zawisną na honorowych miejscach w placówkach.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (777) z dnia 1 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »