tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Dwuczęściowa powiatowa

 
W czwartek, 15 października odbyła się trzydziesta sesja Rady Powiatu obecnej kadencji. Główna część obrad została poprzedzona pokazem multimedialnym oraz uroczystością wręczenia nauczycielom nagród starosty.

Inaugurująca sesję prezentacja dotyczyła II wojny światowej. Jak poinformował przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Nawrocki, wpisywała się w obchody ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Roku Historii Najnowszej. Samorządowcy i zaproszeni goście obejrzeli montaż filmowo-muzyczny przygotowany przez opocznianina Jacka Dacza. Etiudy z muzyką m.in. Jacka Kaczmarskiego zostały opatrzone komentarzem Krzysztofa Nawrockiego.
Drugim punktem uroczyści była ceremonia wręczenia nagród starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody i dyplomy odebrało dziewięcioro nauczycieli z placówek oświatowych prowadzonych przez powiat. Listę nagrodzonych zamieściliśmy w ubiegłotygodniowym wydaniu TOP.
Po przerwie rozpoczęła się robocza część posiedzenia. Sprawozdanie z międzysesyjnych prac Zarządu Powiatu odczytał radny Bogdan Kubiszewski. Pytań do członków zarządu było mało a większość dotyczyła stanu dróg powiatowych. Szybko zrealizowano również kolejny punkt obrad - zapytania i interpelacje.
Dużo czytania miał natomiast przewodniczący Nawrocki, który przedstawił informacje z analizy oświadczeń majątkowych radnych oraz władz powiatu, dyrektorów i kierowników placówek powiatowych za 2008 rok. Odczytanie dwóch obszernych dokumentów, których treść wyraźnie znużyła zebranych na sali, zajęło prawie pół godziny. Przewodniczący ocenił, że analiza nie wykazała większych nieprawidłowości, a osoby, które popełniły błędy w oświadczeniach, już dokonały poprawek albo sporządziły wyjaśnienia.
Kolejny punkt dotyczył przygotowania dróg powiatowych do sezonu zimowego 2009/2010. Tak się złożyło, że był omawiany w środku jesiennego ataku zimy. Małgorzata Kiepas z Zarządu Dróg Powiatowych uspokoiła radnych. Poinformowała, że w razie potrzeby na drogi powiatowe wyjedzie odpowiedni sprzęt, choć na razie nie ma pośpiechu - asfalt jest jeszcze odpowiednio nagrzany a temperatura nie spada poniżej zera na dłużej. Przetarg na zimowe utrzymanie dróg powiatowych rozstrzygnie się 23 października.
W bloku uchwał Rada dokonała zmian w budżecie oraz zmieniła uchwałę w sprawie zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej oraz wysokości środków PFRON-u przeznaczonych na ich realizację. Oba dokumenty przyjęto jednogłośnie.
Na zakończenie sesji - w punkcie zapytania i wolne wnioski - powrócono do sprawy prośby właścicielki lokalu „Savana”, która chciała wydzierżawić na czas nieokreślony plac przy budynku Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy i postawić tam sklep z garmażerką. Opierając się na opinii dyrekcji szkoły władze powiatu nie zgodziły się na wydzierżawienie działki przy ul. Piotrkowskiej. Pod koniec września do starostwa wpłynęło jednak kolejne pismo od właścicielki „Savany”. Starosta wystąpił więc do Rady Powiatu o wyrażenie opinii w powyższej kwestii.
Po dłuższej dyskusji, w której zastanawiano się czy Rada ma kompetencje do opiniowania w tej sprawie, odstąpiono od zajęcia się tematem. Jak powiedział przewodniczący Nawrocki, radni uszanowali decyzję Zarządu Powiatu i uznali ją jako ostateczną.
Dodajmy, że podczas sesji prowadzona była zbiórka funduszy na leczenie i rehabiltację Witka Dacza. Radni i zaproszeni goście mogli wrzucać datki do oznakowanej puszki.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (641) z dnia 23 Października 2009r.
W dziale Opoczno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »