tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Dwie nowe świetlice

 

Ogłoszono przetarg na budowę świetlic w Mroczkowie Gościnnym i Stużnie. Planowane zakończenie prac w czerwca 2010 roku.
W Mroczkowie Gościnnym świetlica wiejska powstanie w budynku po kotłowni osiedlowej. Jej pomieszczenia zostaną przebudowane, wykończone i zaadaptowane na potrzeby nowej działalności. Wykonane zostaną nowe instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna i c.o. Powstanie również garaż na samochód straży pożarnej. Inwestorem zadania o wartości około 445 tys. zł będzie MDK.
W Stużnie rozbudowany zostanie budynek istniejącej już świetlicy. Jednak z uwagi na fakt, że kiedyś w budynku prowadzona była działalność handlowa, wymaga przebudowy. Jego obecny stan techniczny pozwala na częściowe wykorzystanie jedynie pomieszczeń na parterze, w których MDK organizuje zajęcia dla młodzieży. Rozbudowa pozwoli dostosować budynek do potrzeb działalności świetlicy, stworzy również całkiem nowe możliwości dla mieszkańców Stużna. Zadanie będzie kosztować około 370 tys. zł.
Realizacja obu inwestycji będzie dofinansowana ze środków unijnych. MDK i UM pozyskały na ten cel około 500 tys. zł w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (640) z dnia 16 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »