tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Dwie nominacje do Radomia

 
W poniedziałek, 12 grudnia odbył się w Drzewicy rejonowy etap X Międzydiecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek ?Staropolskie kolędowanie? ? Radom 2011


Podobnie jak w latach poprzednich eliminacje zorganizował Ośrodek Kultury Gminy i Miasta. ? Włączając się w tę inicjatywę kultywujemy piękną polską tradycję wspólnego śpiewania kolęd, chcemy także przygotowywać dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w kulturze ? mówi dyrektor OKGiM Krzysztof Kowalski.
W tym roku do eliminacji stanęły 42 podmioty ? soliści, duety, chóry, schole i zespoły wokalne ? z Drzewicy, Brzustowca, Domaszna, Bielin, Gielniowa, Mariówki, Kazanowa, Końskich i Ksawerowa. Łącznie około dwustu osób.
Prezentacje oceniało jury w składzie: przewodniczący Sylwester Hernik oraz Agnieszka Dąbrowska, Sylwester Chałubiński i Alina Szymańska. Po kilku godzinach przesłuchań komisja wydała werdykt w dwóch kategoriach wiekowych ? do 13 i powyżej 13 lat.
W młodszej grupie w kategorii solistów/duetów pierwszego miejsca nie przyznano. Drugie miejsce zajęła Sylwia Augustyniak (PSP w Bielinach), trzecie Julia Kotusiewicz (OKGiM w Drzewicy). Wyróżniono duet Agata Gapys i Łucja Miązek z oddziału przedszkolnego przy szkole w Domasznie. W kategorii zespołów laureatem pierwszego miejsca został zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy. Drugie miejsce przyznano ?Misiom? z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy, trzecie ?Nowinkom? z OKGiM w Drzewicy. Nie nagrodzono żadnej scholi ani chóru.
W starszej kategorii wiekowej wśród solistów pierwsze miejsce zajęły ex aequo Aleksandra Sobiech (parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie) oraz Katarzyna Stefańska z I LO im. KEN w Końskich. Drugie nagrody otrzymały Gabriela Mastalerek (Gimnazjum Publiczne w Gielniowie) i Celina Babis (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy). Trzecie miejsce zajęła Monika Szlufarska z I LO im. KEN w Końskich.
W kategorii duetów laureatami pierwszego miejsca zostali Aleksandra Sobiech i Mateusz Wojtowicz z parafii w Ksawerowie. Jury nie nagrodziło żadnego zespołu. W grupie scholi i chórów pierwszego miejsca nie przyznało. Drugie otrzymał chór z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy a trzecie chór z parafii p.w. św. Łukasza w Drzewicy.
Jak widać, jury było dość surowe, co potwierdza liczba finałowych nominacji. Komisja postanowiła nominować tylko dwa podmioty ? zespół wokalny z SP w Drzewicy (opiekunka Małgorzata Malczewska) oraz duet z Ksawerowa (opiekunka Etiena Zalewska).
Finał festiwalu z ogłoszeniem wyników i koncertem galowym odbędzie się 30 grudnia w Radomiu. Na scenie Ośrodka Kultury i Sztuki ?Resursa Obywatelska? wystąpią laureaci dziewięciu eliminacji rejonowych.


Zespoł wokalny ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy zdobył nominację do finału

Duet z Ksawerowa również wystąpi w Radomiu


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (754) z dnia 23 Grudnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »