tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Dwa tygodnie na drogach

 


Pija i jeżdżą!
* 20 grudnia, około godz. 17.40 w Zakościelu (gmina Drzewica) policjanci zatrzymali jadącego rowerem, 31?letniego Pawła B. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 2,67 promila alkoholu w organizmie.
* 22 grudnia, o godz. 20.50 w Bukowcu Opoczyńskim w ręce policji wpadł 50?letni Tadeusz S. Mężczyzna w stanie mietrzeźwym kierował fordem escortem. Badanie wykazało 1,54 promila alkoholu.
* 23 grudnia, pół godziny po północy, w Białaczowie funkcjonariusze policji skontrolowali stan trzeźwości kierującego fordem, 52?letniego Ryszarda L. Wynik ? 1,38 promila.
* 26 grudnia, o godz. 12.40 w Ogonowicach policjanci zatrzymali motorowerzystę, 26?letniego Pawła S. Okazało się, że był nietrzeźwy ? miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.
* 27 grudnia, o godz. 7.20 na ul. Piotrkowskiej w Opocznie policjanci skontrolowali stan trzeźwości kierowcy opla astry, 50?letniego Wiesława S. Okazało się, że wydmuchał 0,44 promila.
* 29 grudnia, o godz. 8.20 w Kozeninie policja zatrzymała 60?letniego rowerzystę, Kazimierza P. Badanie ujawniło u niego 0,3 promila alkoholu.
* 1 stycznia, o godz. 9.30 w Wygnanowie funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości kierowcy forda focusa, 44?letniego Marka B. Miał 0,36 promila.
* Tego samego dnia, około godz. 17.00, w Bielowicach zatrzymano do kontroli rowerzystę, 30?letniego Tomasza J. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 0,56 promila.

Potrącił na pasach
19 grudnia, około godz. 16.20, na ul. 17 Stycznia w Opocznie doszło do wypadku z udziałem pieszej. Kierujący oplem combo Cezary Ż. nie zachował ostrożności i potrącił na przejściu dla pieszych opoczniankę. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala na obserwację.

Za szybko!
* 20 grudnia, około godz. 12.20, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie kierujący bmw 22?letni Maciej C. nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. Został ukarany mandatem.
* 23 grudnia, około godz. 21.00 w Kamieniu (gmina Sławno) kierujący fiatem pandą 21?letni Marcel M. nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni i wjechał do rowu. Dostał mandat.
* 27 grudnia, około godz. 7.40 w Miedznej Murowanej kierująca audi A4 39?letnia Anna B. nie dostosowała prędkości do warunków drogowych. Pojazd wypadł z drogi na łuku jezdni i wywrócił się. Kobieta nie doznała większych obrażeń, jednak przewieziono ją do szpitala na obserwację.
* W tym samym czasie nadmierna prędkość było powodem kolizji na drodze powiatowej w Woli Załężnej. Kierujący nissanem 51?letni Waldemar S. nie zapanował na pojazdem i doprowadził do czołowego zderzenia z DAF?em kierowanym przez 32?latka. Na szczęście obyło się bez obrażeń. Sprawca zdarzenia dostał mandat.
* 1 stycznia, około godz. 4.30, na drodze pomiędzy Słomianką a Brzustówkiem kierujący oplem astrą 19?letni Tomasz K. nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Dostał mandat.
* Kolejne zdarzenie było poniekąd konsekwencją poprzedniego. Unieruchomionego w rowie opla próbował wyciągnąć ciągnikiem ursus 40?letni Wiesław K., pozostawiając ciągnik częściowo na pasie drogowym. Nadjeżdżająca roverem 19?letnia Katarzyna G. jechała za szybko i nie zdołała uniknąć zderzenia z traktorem. Policjanci stwierdzili współwinę uczestników zdarzenia i obojgu wręczyli mandaty.

Najechał na leżącego
Do groźnego wypadku doszło 21 grudnia, około godz. 21.40, w Kruszewcu. Kierujący daewoo lanosem 21?letni Tomasz G. na nieoświetlonym odcinku drogi, poza terenem zabudowanym, najechał na leżącego na drodze 50?latka. Mężczyznę ze złamanym podudziem przewieziono do szpitala, gdzie pobrano mu również krew do badań na zawartość alkoholu.

Nie ustąpili
* 22 grudnia, o godz. 20.40 na ul. Moniuszki w Opocznie kierujący seatem 21?letni Grzegorz P. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z bmw kierowanym przez 27?latka. Dostał mandat.
* 24 grudnia, około godz. 15.30, na ul. Koneckiej w Paradyżu kierujący mazdą 23?letni Dawid S. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, czym spowodował zderzenie z citroenem saxo kierowanym przez 27?latka. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem.
* 25 grudnia, około godz. 14.40, na drodze krajowej nr 74 w Wójcinie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną groźnego wypadku. Kierujący mitsubishi 22?letni Marcin Z. nie udzielając pierwszeństwa doprowadził do zderzenia z audi A4 kierowanym przez 22?letnią piotrkowiankę. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznało trzech pasażerów mitsubishi w wieku od 18 do 25 lat. Rannych z ogólnymi potłuczeniami i urazami głowy przewieziono do szpitala.
* 30 grudnia, około godz. 10.00, w Radwanie kierująca audi 35?letnia Nina N. nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia ze starem kierowanym przez 59?latka. Kobieta nie przyjęła mandatu, w związku z czym wniosek o ukaranie trafi do sądu.

Zwierzęta na drodze
25 grudnia, około godz. 19.00, w Kunicach kierujący oplem astrą Jan K. potrącił sarnę, która nagle wbiegła na drogę. W wyniku zderzenia zwierzę padło, a pojazd został uszkodzony.

Wyjaśnią
Groźny wypadek drogowy wydarzył się 25 grudnia, około godz. 22.50 na drodze prowadzącej z Opoczna do Bukowca Opoczyńskiego. Kierująca seatem ibizą 20?letnia Dorota P. z niewyjaśnionych przyczyn zjechała z drogi na pobocze i wjechała do rowu. 19?letnią pasażerkę auta, z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu, przewieziono do szpitala. Pozostali pasażerowie seata nie potrzebowali pomocy medycznej. Pojazd zabezpieczono na parkingu do celów procesowych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (808) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »