Drzewica

Dwa medale w Spale

22 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Drzewicy uczestniczyli w indywidualnych halowych mistrzostwach LZS województwa łódzkiego w lekkoatletyce

Zawody w hali spalskiego COS zgromadziły ponad 300 zawodników. Konkurencja była silna, ale młodzi lekkoatleci z Drzewicy stanęli na wysokości zadania. Zanotowali kilka wartościowych rezultatów, zdobywając dwa medale.
W sprincie na 60 m chłopców najlepszy wynik ? 8,80 s ? uzyskał Piotr Czarnecki, który wywalczył szóste miejsce. Adam Kopczyński przebiegł dystans w 9,14 s, zajmując dwunastą pozycję. W grupie dziewcząt Patrycja Wiśniewska była ósma z czasem 9,43 s, natomiast Klaudia Raczyńska dziewiąta (9,44 s). Dobry wynik (9,67 s) zanotowała czwartoklasistka Wiktoria Biedrowska, która została sklasyfikowana na czternastej pozycji.
Bieg na 200 m przyniósł szóste miejsce Klaudii Raczyńskiej (31,54 s) i ósme Patrycji Wiśniewskiej (32,47 s).
Największy sukces stał się udziałem Dominiki Gąsieniec, która przebiegła 600 m w czasie 1,58,09. Poprawiając swój rekord życiowy wywalczyła srebrny medal mistrzostw.
W biegu sztafetowym 4x200 m dziewcząt drzewiczanki uzyskały rezultat 2,16,12 i zajęły szóstą pozycję. Drużyna biegła w składzie: Kasia Smolarska, Patrycja Wiśniewska, Klaudia Raczyńska i Dominika Gąsieniec.
Sztafeta chłopców spisała się jeszcze lepiej. Pokonała dystans w czasie 2,04,69 i zdobyła brązowy medal. W drużynie biegli: Mateusz Popis, Bartek Babisz, Adam Kopczyński i Piotr Czarnecki.
Z postawy swoich podopiecznych zadowolona była Maria Smolarska. ? W Spale wystartowało siedemnaścioro lekkoatletów z naszej szkoły. Część grupy to uczniowie klas czwartych i piątych, którzy debiutowali w mistrzostwach i zbierali niezbędne doświadczenie. Liczymy, że już w przyszłym będą walczyć o czołowe pozycje a nawet medale ? podsumowała nauczycielka wf.