tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Dwa medale dla Sławna

 
Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowymNa dwóch najwyższych stopniach podium Marta Turoboś i Maria Ziółkowska


W miniony weekend, 8 i 9 stycznia w Gościęcinie (gmina Pawłowiczki koło Kędzierzyna–Koźla) zostały rozegrane 54. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. W czempionacie kraju wystartowała dziesięcioosobowa ekipa Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno. Ze względów finansowych wyjechała na mistrzostwa wczesnym rankiem w sobotę.
Jako pierwsi na starcie stanęli najmłodsi kolarze, którzy w kategorii młodzików walczyli o puchar prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Ryszarda Szurkowskiego. W gronie faworytów do zwycięstwa wymieniano Marcelego Bogusławskiego ze Sławna. Marceli tylko na początku wyścigu jechał na drugim miejscu. Po przejechaniu połowy trasy tracił dystans do prowadzących i ostatecznie zakończył wyścig na piątej pozycji.
– Trasa w Gościęcinie była bardzo trudna – grząska i błotnista, tymczasem my trenowaliśmy w Sławnie na śliskiej i ośnieżonej trasie – tłumaczył słabszy występ swojego podopiecznego trener Przemysław Gierczak. Drugi z młodzików ze Sławna Piotr Stępień zakończył wyścig na pozycji osiemnastej. Jadąca w gronie juniorek młodszych Agata Ziółkowska dojechała do mety na miejscu dwunastym. Słabo na błotnistej trasie spisali się również juniorzy młodsi kończąc swój wyścig na dalekich miejscach.
Po sobotnich wyścigach część ekipy wróciła do domu. W Gościęcinie pozostali tylko ci, którzy mieli startować w niedzielę, czyli juniorzy i trener.
Trasa niedzielnych wyścigów była jeszcze bardziej namoknięta i grząska. Jako pierwsze na rowery wsiadły seniorki i juniorki. W kategorii juniorek tytułu zdobytego przed rokiem broniła Marta Turoboś i to ona była główną faworytką do zwycięstwa. Tymczasem tuż po starcie od pozostałych rywalek oderwały się dwie kolarki ze Sławna – oprócz Marty Maria Ziółkowska. Obie szybko odjechały rywalkom uzyskując prawie minutową przewagę. Na trzeciej rundzie do przodu pomknęła Marta, ale Marysia jechała bardzo ambitnie i nie dała się doścignąć goniącym zawodniczkom.
Radość na mecie była ogromna. Wygrała Marta Turoboś i to ona ubrała koszulkę z orłem na piersiach. Srebrny medal wywalczyła Maria Ziółkowska, dla której jest to największy sukces w sportowej karierze. Obie kolarki są uczennicami klasy sportowej Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie.
Po dziewczynach na trasę ruszyli juniorzy, w gronie których wystartowali dwaj zawodnicy ze Sławna. Już na starcie nasi kolarze stracili spory dystans do czołówki, ponieważ rzadko startowali w zawodach krajowych i nie mieli punktów, według których zawodnicy ustawiani są na starcie.
Po pierwszej rundzie do czołówki przebił się Maksymilian Jędrzejczyk jadąc na szóstej pozycji. Maksiu nie wytrzymał jednak trudów wyścigu i w końcówce został wyprzedzony przez trzech kolarzy. Ostatecznie zakończył wyścig na pozycji dziewiątej. Mateusz Laszczyk został sklasyfikowany na pozycji dziewiętnastej. Obsługę techniczną dla kolegów zapewniały w boksach nasze medalistki, które nawet nie zdążyły przebrać się w suche i czyste ubrania.
W kategoriach seniorów kolarze ze Sławna nie startowali, ale w gronie seniorów czwarte miejsce wywalczył mieszkający w Mroczkowie Gościnnym, dobrze znany w Opocznie, Marek Galiński.
Gratulujemy naszym kolarzom i ich trenerowi.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (705) z dnia 14 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »