Dwa biegi w niedzielę

W niedzielę, 9 maja w Dąbrowie Górniczej odbył się III Półmaraton Dąbrowski. Mimo deszczu na trasie stanęło 586 zawodników z całej Polski i nie tylko.
W imprezie wystartowało dwóch zawodników z naszego regionu. Piotr Knop (Olimpia Wola Załężna) z czasem 1:22:31 zajął 26. miejsce w kategorii open oraz 7. lokatę w swojej kategorii wiekowej. Przemysław Reszka (MaratonyPolskie.pl TEAM) uzyskał czas 1:38:43, co dało mu to 166. miejsce open i 34. w swojej kategorii wiekowej.
W drodze powrotnej obaj zawodnicy – mimo zmęczenia – wystartowali w jeszcze jednym biegu. Była to I Działoszyńska Dziesiątka. Bieg miał bardzo mocną obsadę. Startowali m.in. Henryk Szost, Arkadiusz Gardzielewski i inni bardzo dobrzy zawodncy. Łącznie wystąpiło 136 biegaczy.
Nasi zawodnicy podeszli do biegu bardziej rekreacyjnie. Piotrek z czasem 39:55 był 32. w kategorii open oraz 6. w swojej kategorii, natomiast Przemek uzyskał czas 48:23 i zajął 81. miejsce w grupie open i 21. w swojej kategorii wiekowej.
W miniony weekend odbyła się akcja „Polska biega”, można więc stwierdzić, że obaj zawodnicy wykonali plan akcji w 120%.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.