tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 "Dwójka" górą

 
Laury dla najzdolniejszych gimnazjalistów

19.223 gimnazjalistów z ponad 400 szkół województwa wzięło, w bieżącym roku szkolnym, udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. 12 kwietnia w III LO im. Tadeusza Kościuszki odbyła się uroczystość wręczenia finalistom i laureatom dyplomów, zaświadczeń oraz nagród. Listy gratulacyjne otrzymali także nauczyciele przygotowujący młodzież do konkursów.
W czołówce rekordzistów w województwie łódzkim, z największą liczbą laureatów i miejsc finałowych w powiecie opoczyńskim, znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych nr 2. Mateusz Pawlak został laureatem wojewódzkiego konkursu z fizyki (przygotowywała go do tego konkursu Ewa Głuch), matematyki (przygotowanie Lidia Białas) oraz chemii (pod opieką Bogusławy Koćmiel). W obecnym roku szkolnym Mateusz został również wojewódzkim finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego ?Papież Słowianin? (opiekunka Wiesława Turlińska). Tytuł laureata gwarantuje uczniowi zwolnienie z części egzaminu gimnazjalnego i przywilej kontynuowania nauki w dowolnie wybranej szkole ponadgimnazjalnej, niezależnie od kryteriów przyjęcia zawartych w jej statucie.
Weronika Knap została finalistką wojewódzkiego konkursu z biologii (przygotowanie Dorota Adamowicz), obecnie czeka na wynik etapu wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno?Regionalnego. Była również jedyną przedstawicielką szkół gimnazjalnych w województwie łódzkim w etapie regionalnym olimpiady geograficznej dla uczniów szkół ponagimnazjalnych (opieka Marek Śmigiel).
Gratulujemy osiągnięć oraz życzymy wytrwałości w rozwijaniu własnych zdolności i pasji.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (771) z dnia 20 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »