Duże zmiany w Ceramice

Piłkarze Ceramiki Opoczno 11 lipca wrócili do treningów po letniej przerwie. Pierwsze zajęcia poprowadził trener Dariusz Rogulski.
Zespół z alei sportowej opuścili: Artur Holewiński, Dawid Stańdo, Mateusz Matysiak, Kacper Rakowski do Lechii Tomaszów. Przemysław Bińkowski i Łukasz Berc odeszli do KS Paradyż. Radosław Strzelecki odszedł do Arki Gdynia. Tomasz Łopata wyprowadził się z Opoczna i zamierza grać w którymś z klubów warszawskich. Pierwszym rywalem podczas serii spotkań towarzyskich, przygotowujących do sezonu 2011/2012 III ligi łódzko?mazowieckiej była drużyna Warty Działoszyn.
Ceramika Opoczno wygrała 1:0, a bramkę zdobył 16?letni Paweł Kowalczyk w 60 minucie spotkania.
Z kadrą pierwszego zespołu trenują podopieczni trenera Artura Wojtala (rocznik 93): Patryk Pyzia, Dawid Poddębniak, Jakub Lasota, Michał Guzik, Tomasz Szczepańczyk, Przemysław Morgaś, Krystian Sokołowski oraz Mateusz Deka. Z zespołem trenują także podopieczni trenera Jarosława Krzysztofika (rocznik 94): Daniel Potakowski, Maciej Witczak, Daniel Rogulski i Michał Kłosek. Dodatkowo w szerokiej kadrze znalazł się Paweł Kowalczyk (rocznik 95), który zdobył zwycięską bramkę w meczu z Wartą.
Po kontuzji indywidualnie trenuje Arkadiusz Adamiec. Natomiast na początku przyszłego tygodnia do zajęć wraca Mariusz Moskwa.
Jak na pierwszy sparing po ciężko przepracowanym tygodniu, drużyna Ceramiki zaprezentowała się przyzwoicie. W rozegranym w Warce spotkaniu towarzyskim, Ceramika Opoczno zremisowała 1:1 z tamtejszym klubem sportowym (IV liga mazowiecka). Bramkę dla Ceramiki zdobył Grzegorz Piechna w 42 minucie spotkania. Młodzi piłkarze Ceramiki zagrali bardzo dobre spotkanie. Trener Dariusz Rogulski i kierownictwo klubu jest zadowolone z postawy młodych piłkarzy w tych dotychczas rozegranych sparingach.
W sobotę Ceramika rozegra kolejne spotkanie sparingowe w Gutowie z zespołem Widzewa Łódź (młoda ekstraklasa)
Od poniedziałku Ceramika rozpoczyna obóz dochodzeniowy. Przez dwa tygodnie zajęcia będą odbywały się dwa razy w ciągu dnia na obiektach Ceramiki.
Mecz kontrolny rozegrali również piłkarze KS Paradyż, remisując z zespołem Ruchu Chorzów (młoda ekstraklasa) 1:1. Gola dla Paradyża zdobył Mariusz Koćmin.
Nowymi piłkarzami w Paradyżu są: Łukasz Berc i Przemysław Bińkowski z Ceramiki, Łukasz Raczyński i Krzysztof Kukiełka z Concordii Piotrków, Piotr Ćwikła ze Skalnika Sulejów.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (732) z dnia 22 Lipca 2011r.