tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Duża przebudowa w Radzicach Dużych

 
Boisko Ludowego Klubu Sportowego w Radzicach powinno zostać wyremontowane do końca wrześniaZamiast starych ławek na stadionie pojawią się nowe trybunyZgodnie z zapowiedziami, w tym roku dojdzie do przebudowy boiska LKS Radzice. Tuż przed Wielkanocą gmina ogłosiła przetarg na wykonanie inwestycji. Zakres prac budowlanych, melioracyjnych i montażowych jest bardzo obszerny.
Pierwsze zadanie to podziemny drenaż płyty boiska. Projektant przewidział wykonanie wykopów i przekopów, podsypki piaskowej, położenie sączków perforowanych i ich połączenie złączkami zatrzaskowymi wraz z kolektorem zbierającym i studzienką rewizyjną, wykonanie warstwy filtracyjnej wraz z położeniem geowłókniny, wyrównanie płyty boiska ziemią, przykrycie całości humusem o grubości 10 cm i posianie trawy.
Drugim elementem będzie montaż dwóch piłkochwytów o długości 42 m i wysokości minimum 5,5 m każdy. Do tego potrzebne są słupy aluminiowe lub stalowe (9 sztuk i 2 zastrzały) wraz z olinowaniem, tulejami i siatką ochronną ? węzłową polietylenową.
Kolejnym zadaniem jest wymiana bramek piłkarskich z odciągami. Bramki muszą być wykonane z owalnego profilu aluminiowego, a główne ramy pomalowane proszkowo w kolorze białym. W skład zestawu wchodzą również siatki, tuleje mocujące wraz z deklami zaślepiającymi, słupki odciągowe do naprężania siatki oraz ramki do zamocowania dolnego brzegu siatki.
Przy liniach bocznych pojawią się dwa boksy dla trenerów oraz zawodników rezerwowych gospodarzy i gości, minimum 6?osobowe, wyposażone w siedziska plastikowe z oparciem. Kabiny będą wykonane z ramy stalowej cynkowanej ogniowo lub aluminiowej, wypełnionej szkłem akrylowym lub poliwęglanem. Podest z blachy aluminiowej ryflowanej zostanie pokryty wykładziną trawopodobną. Boksy będą zamontowane na stałe na stopach fundamentowych.
Kibiców najbardziej cieszą plany zamontowania trybun z siedziskami plastikowymi z oparciem. Projekt zakłada montaż pięciu trybun stacjonarnych, składających się z trzech rzędów. Rząd górny będzie miał 19 miejsc, dwa rzędy dolne po 16 miejsc. Każda trybuna pomieści 51 osób.
Konstrukcja trybun musi być stalowa ? cynkowana ogniowo. Podesty zostaną wykonane z blachy aluminiowej ryflowanej lub kratki stalowej cynkowanej ogniowo. Maksymalne obciążenie użytkowe podestu nie powinno przekroczyć 300 kG/m2. Trybuny będą zamontowane na stałe na stopach fundamentowych.
Projekt przewiduje również ogrodzenie płyty boiska. Do jego wykonania posłużą przęsła osadzone na słupkach w rozstawie 3 m. W ramach ogrodzenia należy zamontować bramę awaryjną o szerokości skrzydła 2 m.
Końcowy etap robót to utwardzenie placu poprzez ułożenie kostki brukowej o grubości 8 cm. Roboty obejmą powierzchnię 409,5 m2. W planach jest także demontaż istniejącego ogrodzenia stadionu oraz montaż nowego z siatki. Na odcinku równoległym do drogi siatka zostanie zamontowana w stalowych ramach.
Urząd Gminy i Miasta przyjmuje obecnie oferty przetargowe. Na składanie wniosków zainteresowane firmy mają czas do 20 kwietnia. Wygra oferent, który zaproponuje najniższą cenę. Zgodnie z zamówieniem, wykonawca powinien zakończyć przebudowę boiska do 28 września.
Jak już informowaliśmy, zadanie będzie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013, działania ?Odnowa i rozwój wsi?. Gmina otrzymała wsparcie w wysokości 408.670 zł, przy kosztorysie na poziomie 668.790,40 zł. Faktyczną wartość inwestycji wskaże przetarg.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (770) z dnia 13 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »