tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Drzwi otwarte w "jedynce"

 

We wtorek, 27 marca w Samorządowym LO odbyły się spotkania z gimnazjalistami ze szkół powiatu opoczyńskiego w ramach ?Drzwi otwartych?. Przybyłych uczniów oraz opiekunów, powitała wicedyrektorka Małgorzata Kozłowska, która zapoznała uczniów z ofertą edukacyjną placówki oraz zasadami rekrutacji. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że z wykształcenia jest historykiem, dlatego będzie mówiła tylko o faktach. ?SLO jest szkołą młodą, bo w tym roku będziemy świętować 15?lecie. Ten okres owocował w wiele sukcesów uczniów i nauczycieli, dlatego samorządówka jest dziś numerem jeden? ? mówiła. Od 1 do 30 kwietnia wszyscy gimnazjaliści rozpoczną rekrutację elektroniczną do szkół ponadgimnazjalnych. To jest bardzo ważne, żeby w tym czasie zdążyć się zalogować, bo wszystkie szkoły naszego powiatu będą prowadzić rekrutację w taki sposób. Uczniowie muszą pamiętać, że wybierają kilka szkół, bo może się zdarzyć że system nie przydzieli ich do wybranej szkoły. Tegoroczni absolwenci gimnazjów są rocznikiem, któremu MEN zafundowało reformę i będą zdawać nie tylko nowy egzamin gimnazjalny, ale także nową maturę. Obok trzech przedmiotów na poziomie podstawowym będą musieli zdawać jeden przedmiot zalecany przez ministerstwo na poziomie rozszerzonym: historię, geografię, biologię, chemię lub fizykę. Trzeba pamiętać o tym już przy nabrze. Samorządówka prowadzi nabór do trzech oddziałów: humanistycznego, matematyczno?fizycznego oraz biologiczno?chemicznego. SLO to szkoła dla tych, którzy chcą się uczyć i którzy chcą dobrze zdać maturę, a potem dostać się na dobre uczelnie. W szkole stawia się na jakość i edukację. Gimnazjalistom przedstawiono wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej, opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Wynika z nich, że jedynka jest szkołą sukcesu. Przychodzą do niej dobrzy uczniowie, a kadra pedagogiczna potrafi ich jeszcze wiele nauczyć. O tym zresztą świadczą sami absolwenci, którzy dostają się na najlepsze uczelnie np. lekarskie, elektronikę i telekomunikację, prawo, finanse i rachunkowość, medycynę weterynaryjną, a nawet kosmonautykę.
Szkoła jako jedyna w naszym powiecie znalazła się w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, organizowanym przez wydawnictwo edukacyjne ?Perspektywy? i dziennik ?Rzeczpospolita?. Wśród 500 najlepiej ocenionych liceów w kraju SLO znalazło się na 211 miejscu.
Po zakończeniu części informacyjnej odbyły się spotkania z uczniami i nauczycielami, prezentacje multimedialne w poszczególnych pracowniach przedmiotowych, eksperymenty naukowe orz zwiedzanie szkoły. Gimnazjaliści chętnie zadawali pytania, wyraźnie interesowały ich prezentacje i eksperymenty w poszczególnych pracowniach. Dodatkową atrakcję stanowił występ szkolnej formacji tanecznej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »