tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Drzewiczka wpłynęła do Kielc

 
Lokalna Grupa Działania „Nad Drzewiczką” na międzynarodowych targach agroturystycznychDrzewickie stoisko odwiedziły władze województwa łódzkiego


Od 9 do 11 kwietnia odbywały się w Kielcach II Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „Agrotravel” 2010. Uczestnictwo w imprezie stanowiło doskonałą okazję do promocji produktu lokalnego, agroturystyki oraz turystyki wiejskiej.
W gronie ponad stu wystawców było i nasze województwo. Stoisko Łódzkiego zostało przygotowane przez sekretariat regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz Departament Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.
Do udziału w targach, a tym samym reprezentowania województwa, zaproszono Lokalną Grupę Działania „Nad Drzewiczką”. Ta zaś zgłosiła również stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Radziczanki”.
Pierwszego dnia imprezy stoisko odwiedzili przedstawciele władz samorządowych województwa łódzkiego – wicemarszałek Artur Bagieński, dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Maria Kaczorowska oraz zastępca dyrektora Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Dorota Pisarska.
– Ideą targów jest m.in. promocja dziedzictwa kulturowego wsi oraz lokalnych i regionalnych produktów kulinarnych. Wszystko po to, by ofertą zainteresować krajowe i zagraniczne podmioty specjalizujące się w sprzedaży usług turystycznych – mówi Monika Kalużna, kierowniczka biura LGD „Nad Drzewiczką”. – Już sama obecność na tego rodzaju targach świetnie wpisuje się w cele grupy.
Mieszkańcy gminy Drzewica zachęcali licznych gości do zaplanowania wypoczynku na naszym terenie. Rozdali wiele broszur promujących atrakcje turystyczne regionu.
– Na drzewickim stoisku znalazły się m.in. wyroby rękodzieła ludowego – serwety, obrusy, kwiaty z bibuły, pięknie zdobione koszule. Największe uznanie wśród zwiedzających zdobyły jednak produkty kulinarne: pierogi, pyzy, bigos, domowy smalec czy chleb pieczony sposobem tradycyjnym – dodaje Monika Kalużna. – Byli i tacy, którzy po spróbowaniu smakołyków przygotowanych przez gospodynie z Radzic wracali do naszego stoiska wielokrotnie, co ucieszyło szczególnie prezes stowarzyszenia KGW Renatę Kałużną. Radziczanki poświęciły wiele czasu i trudu na przyrządzenie tych wszystkich specjałów, ale jak widać opłacało się.
Dodajmy, że imprezie targowej towarzyszyła konferencja pn. „Turystyka wiejska na drodze do komercjalizacji”, podczas której zaprezentowano m.in. dobre praktyki w zakresie komercjalizacji usług turystyki wiejskiej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »