tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam owies, bardzo ładny, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Drzewickie obrazy w MDK

 
W piątek, 12 sierpnia w Miejskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy poplenerowej I Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego pn. ?Drzewica w obrazach zaklęta?

Plener zorganizowany przez Ośrodek Kultury Gminy i Miasta w Drzewicy był adresowany do artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych działających lub współpracujących z domami kultury. Wzięło w nim udział 21 artystów: Anna Grzywacz (Piotrków Trybunalski), Teresa Małomiejska (Łódź), Katarzyna Niecewicz (Warszawa), Maria de Lourdes Estrada?Osmycka (Czarnów?Piaseczno), Maria Kępa (Szydłowiec), Izabela Gorczyca (Radom), Anetta Dobrakowska i Wiesława Przybyło?Cieślik (obie Konstantynów Łódzki), Kamila Nowakowska (Gałki Rusinowskie), Grażyna Rudzińska (Warszawa), Anna Wiatrowska, Justyna Ziętek (obie Radom), Lidia Stanek (MDK w Opocznie), silna reprezentacja drzewickiego OKGiM ? Anna Woźniak, Justyna Chmielewska, Alina Szymańska, Marta Szymańska, Justyna Stępień, Małgorzata Kasińska i Olga Szymańska oraz fotograf Jerzy Samulski z Wrocławia.
W ciągu czterech dni ? od 5 do 8 lipca ? artyści utrwalili na płótnie najpiękniejsze zakątki i zabytki Drzewicy. Tworzyli w wielu często zaskakujących miejscach miasta i gminy, wzbudzając wśród okolicznych mieszkańców ciekawość i sympatię. W swojej twórczości wykorzystywali różne materiały: farby olejne, akrylowe, akwarelowe, pastele, węgiel i tusz. Podczas pleneru powstało kilkadziesiąt prac, które teraz można oglądać w MDK.
Piątkowy wernisaż poprowadziła instruktorka plastyk Lidia Stanek z MDK, która brała udział w plenerze. Wśród przybyłych gości byli przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Drzewica Maria Teresa Nowakowska, twórcy portalu sitowa.pl, artyści oraz sympatycy malarstwa.
Dodajmy, że wystawę można oglądać w godzinach pracy MDK do 2 września z wyjątkiem 25?28 sierpnia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (737) z dnia 26 Sierpnia 2011r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »