tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Drzewiccy wolontariusze w terenie

 
Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" rozszerza swoją aktywność o działalność w terenie. Odpowiadając na prośby instytucji, organizuje pokazy metodyczne z zakresu pierwszej pomocy i zasad bezpiecznego poruszania się na drodzeMarzena Jaciubek uczy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej


Takie szkolenia odbyły się w środę, 23 maja w świetlicy wiejskiej w Kamiennej Woli (gm. Odrzywół). Marzena Jaciubek uczyła mieszkańców udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a Edyta Bartos zasad bezpieczeństwa na drodze. Prezentacje zostały poprowadzone z pełnym profesjonalizmem. Pierwsza na fantomach, druga z wykorzystaniem ?autochodzika? ? wynalazku promowanego przez rządowy program ?Razem bezpieczniej?.
Pokazy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem młodszej grupy odbiorców. Zgromadziły także liczne grono dorosłych.
? Cieszymy się, że nasza praca w wolontariacie trafia do szerokiego grona odbiorców. Działania świetlicy stają się atrakcyjne dla dzieci i młodzieży nie tylko z terenu gminy i miasta Drzewica ? podkreśla prezes DCW, Dominik Niemirski. ? Właściwe zachowanie w obliczu wypadku to w dzisiejszych czasach priorytet, a nasze szkolenia na pewno wpłyną na właściwy poziom świadomości młodych ludzi.
Na zakończenie opiekunka świetlicy, Barbara Wesołowska, podziękowała drzewickim społecznikom oraz zadeklarowała współpracę. Zadowolenia nie kryły również wolontariuszki, ponieważ krąg odbiorców i zarazem współpracowników stale się rozszerza.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (777) z dnia 1 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »