tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Drzewiccy licealiści w jasełkach

 
Świąteczny spektakl w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

Jasełka to stały element szkolnego kalendarza imprez, który z wielką chęcią jest realizowany przez uczniów i nauczycieli drzewickiego liceum. Tym razem oprawę literacką przedstawienia stanowiły wiersze księdza Jana Twardowskiego, który w znakomity i niezwykle ciekawy sposób ujmował temat narodzenia Chrystusa. Oprawę muzyczną stanowiły pastorałki i mniej znane kolędy. Dzięki dużemu zaangażowaniu grupy uczniów spektakl został niezwykle gorąco przyjęty przez widzów.
Twórczość księdza Twardowskiego w wykonaniu licealistów, którą uzupełniły wypowiedzi pasterzy i trzech mędrców w oprawie muzycznej, stała się bardzo ciekawym, nietradycyjnym ujęciem Bożego Narodzenia. Pojawiający się na scenie kolędnik postawił wiele pytań związnych z rolą świąt Narodzenia Pańskiego. Niesamowitości przedstawienia dopełniły dwa anioły, które w niezwykle ciepły i świąteczny sposób spajały recytację i oprawę muzyczną. Przedstawienie było swoistymi życzeniami, a także pretekstem do refleksji i zastanowienia się nad życiem.
Nad stroną literacką i dramatyczną czuwał Kamil Ferensztajn, który czynnie wspomagał recytatorów. Muzyką zajął się ksiądz Paweł Kończyk, który wykazał się dosyć ciekawą barwą głosu. Aktorów dramatycznych wspierała duża grupa dziewcząt i chłopców, którzy stworzyli chórek, by urozmaicić recytatorów oraz za pomocą odpowiednio dobranego repertuaru wzmocnić stworzony przez nich klimat. Dobrym duchem tegorocznych jasełek był Andrzej Król.
Uroczystość zakończyły życzenia składane z opłatkiem w ręku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (651) z dnia 8 Stycznia 2010r.
W dziale Drzewica dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »