tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Drzewica w obrazach zaklęta

 

Pod takim hasłem w dniach od 5 do 8 lipca w Drzewicy odbył się ogólnopolski plener malarski zorganizowany przez Ośrodek Kultury Gminy i Miasta. Wzięło w nim udział 21 artystów, m.in. z Piotrkowa, Łodzi, Warszawy, Szydłowca, Iłży, Konstantynowa, Radomia, Wrocławia i Opoczna. Silną grupę stanowili w tym gronie również przedstawiciele drzewickiego ośrodka kultury. W trakcie czterodniowego pleneru jego uczestnicy utrwalili na płótnie najpiękniejsze zakątki i zabytki naszego miasta.
Plener rozpoczął się 5 lipca w gościnnych progach ośrodka kultury, gdzie na spotkaniu organizacyjnym wszystkich uczestników przywitali dyrektor placówki, Krzysztof Kowalski oraz burmistrz miejscowości, Janusz Reszelewski, który objął patronat nad imprezą. Spotkanie było okazją do przekazania gościom drobnych upominków, m.in. mapek okolicy i folderów promujących Drzewicę. Jednocześnie instruktorki ośrodka ? Anna Woźniak, Alina Szymańska i Marta Szymańska ? przedstawiły uczestnikom pleneru plan imprezy, rozdały niezbędne materiały, po czym zabrały gości na spacer po miasteczku. Podczas tej wycieczki pokazały najciekawsze zakątki miejscowości, miejsce posiłków i zakwaterowania.
Artyści tworzyli swoje dzieła przez cztery kolejne dni, w wielu często zaskakujących miejscach miasta i gminy, wzbudzając wśród okolicznych mieszkańców ciekawość i sympatię. Wielu z nich przy niesprzyjającej pogodzie malowało pod daszkami, na balkonach lub z budynku OKGiM. W czwartek organizatorzy imprezy przygotowali spotkanie integracyjne przy domkach LKK. Uczestnicy pleneru dzielili się swoimi wrażeniami z gościnnej Drzewicy, dyskutowali na temat swoich prac, a potem biesiadowali przy ognisku do późnych godzin nocnych. Plener zakończył się w piątek po południu.
W wyniku pleneru powstało kilkadziesiąt prac przedstawiających najciekawsze zakątki Drzewicy. Artyści wykorzystali w swojej twórczości różne materiały: farby olejne, akrylowe, akwarelowe, pastele, węgiel, tusz. Powstałe podczas pleneru prace organizatorzy planują zaprezentować w organizowanej w sierpniu wystawie poplenerowej, w wydanym specjalnie folderze oraz podczas dożynek gminnych. Uczestnicy zapewnili, że wezmą udział w kolejnych plenerach, choć nie ukrywali, że liczą, iż kolejne będą trwały nieco dłużej.
Ogólnopolski plener malarski odbył się pod patronatem burmistrza Drzewicy. Patronat medialny objęli: TOP, Radio Plus i Wieści z nad Drzewiczki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (731) z dnia 15 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »