tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Drzewica miała swój sztab

 
XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był w Drzewicy wyjątkowy. Nie tylko z powodu jubileuszuDrzewicki sztab po podliczeniu zebranych pieniędzy


Po raz pierwszy w historii WOŚP miasteczko miało swój własny sztab. Centrum akcji mieściło się szkole podstawowej. Jego szefem była dyrektorka placówki Renata Smolarek, a członkami Radosław Smolarek, Katarzyna Kwaśniewska i Dominik Niemirski.
Przez całą niedzielę, 8 stycznia pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet z cukrzycą zbierało 30 wolontariuszy. Kwestę prowadzili uczniowie szkół podstawowych z Drzewicy i Idzikowic, uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, harcerze z 25. DHS ?Sokół? oraz członkowie Drzewickiego Centrum Wolontariatu ?Ofiarna dłoń?.
Mieszkańcy Drzewicy i okolic po raz kolejny dowiedli, że mają gorące serca, obficie wspierając szczytną inicjatywę. Po rozpieczętowaniu puszek i podliczeniu wszystkich pieniędzy okazało się, że wolontariusze zebrali 11.060,40 zł. Ubiegłoroczny rekord nie został pobity, ale zebrana kwota i tak jest pokaźna. Oczywiście została wysłana na konto WOŚP.
? Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za hojność, a policji za ochronę. Jesteśmy bardzo dumni z rezultatów akcji ? podkreśla szefowa sztabu. Zaraz potem dodaje, że drzewicka orkiestra jest jak rodzina. ? Od wielu lat kwestujemy w prawie niezmienionym składzie. Dzięki wspaniałej atmosferze wśród kwestujących możemy osiągać takie wyniki.
Kolejna szansa wsparcia WOŚP już w przyszłym roku. Jest bardzo prawdopodobne, że sztab akcji po raz drugi będzie się mieścił w Drzewicy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (757) z dnia 13 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »