tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Druhowie ze Strzyżowa znowu najlepsi

 
III turniej w halowej piłce nożnej drużyn OSP o puchar burmistrza gminy i miasta DrzewicaDwie najlepsze drużyny i organizatorzy turnieju


W niedzielę, 20 marca o prymat w gminie walczyły piłkarskie reprezentacje jednostek OSP. Trzecia edycja turnieju, podobnie jak poprzednie, odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Drzewicy.
Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej zagrały OSP w Zakościelu, OSP w Strzyżowie i OSP w Żardkach, w drugiej OSP w Brzustowcu, OSP w Drzewicy i OSP w Krzczonowie.
Grano systemem każdy z każdym 2x10 minut. Do dalszej fazy turnieju awans uzyskiwały po dwie najlepsze ekipy z grup. Mistrzostwa gminy broniła drużyna OSP w Strzyżowie.

Wyniki

Grupa I
Zakościele – Strzyżów 0:3
Zakościele – Żardki 4:2
Strzyżów – Żardki 5:2

Tabela
1. Strzyżów 2 6 8:2
2. Zakościele 2 3 4:5
3. Żardki 2 0 4:9

Grupa II
Brzustowiec – Drzewica 2:7
Brzustowiec – Krzczonów 2:3
Drzewica – Krzczonów 4:3

Tabela
1. Drzewica 2 6 11:5
2. Krzczonów 2 3 6:6
3. Brzustowiec 2 0 4:10

W półfinałach niespodzianek nie było. Strzyżów pokonał Krzczonów a Drzewica Zakościele, dzięki czemu mecz o pierwsze miejsce był rewanżem za finał sprzed roku. Bardzo emocjonujące spotkanie zakończyło się zwycięstwem druhów ze Strzyżowa, którzy po drugi raz z rzędu zdobyli główne trofeum turnieju. Do zwycięstwa drużynę doprowadzili nowy prezes OSP Jerzy Chrobak, naczelnik Kazimierz Jura oraz wiceprezes Andrzej Wołonkiewicz. Trzecie miejsce zajęli strażacy z Zakościela pokonując Krzczonów.

Półfinały
Strzyżów – Krzczonów 4:1
Drzewica – Zakościele 4:2

Mecz o trzecie miejsce
Krzczonów – Zakościele 2:3

Finał
Strzyżów – Drzewica 4:3
Składy najlepszych drużyn:
OSP w Strzyżowie: Marek Maicki, Sylwester Maicki, Marcin Maicki, Kamil Barul, Adrian Grzybek, Łukasz Tąder, Piotr Chałubiński, Robert Mazur i Norbert Jura.
OSP w Drzewicy: Krzysztof Martynowski, Jakub Gulej, Mariusz Szczepanik, Norbert Szczepanik, Krzysztof Nowak, Arkadiusz Bogucki, Mariusz Wiśniewski, Krzysztof Marecki i Adam Welfle.
OSP w Zakościelu: Krzysztof Szpociński, Paweł Nowak, Adam Zaraś, Artur Wiktorowicz, Paweł Wójcik, Albert Białek, Mikołaj Wojda, Łukasz Marecki, Arkadiusz Brzózka.
Drużyny z trzech pierwszych miejsc odebrały puchary burmistrza ufundowane przez UGiM. Statuetkę dla króla strzelców otrzymał Jakub Gulej (OSP w Drzewicy) – zdobywca 15 bramek. Dla każdej drużyny organizatorzy przygotowali piłki.
Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: gminny komendant ochrony przeciwpożarowej Marian Kłobucki, zastępca naczelnika OSP w Zakościelu Jan Gmaj oraz wiceprezes–naczelnik OSP w Zakościelu Zdzisław Wiktorowicz. Mecze sędziował Dariusz Białek.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (715) z dnia 25 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »