tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Druhowie wybierają władze

 
Rozpoczęła się kampania sprawozdawczo–wyborcza w jednostkach OSP. Jako pierwsi do głosowania przystąpili druhowie z Drzewicy. Po nich nowe władze wybrali strażacy z DomasznaNowy zarząd OSP w Drzewicy i zaproszeni goście. (Foto: Stefan Kowal)


Zebranie sprawozdawczo–wyborcze w OSP w Drzewicy odbyło się w sobotę, 5 lutego. W obradach uczestniczyło kilkudziesięciu członków jednostki oraz przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Maria Teresa Nowakowska, burmistrz Janusz Reszelewski – prezes zarządu Oddziału Miejsko–Gminnego ZOSP RP, komendant ochrony przeciwpożarowej, bryg. Marian Kłobucki, przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP, st. kpt. Dariusz Rzepka, radny Włodzimierz Pomykała i kapelan strażaków gminy Drzewica, ks. prałat Stanisław Madej.
Po podsumowaniu ubiegłorocznej działalności OSP oraz udzieleniu ustępującemu zarządowi absolutorium przystąpiono do wyborów. Druhowie zadecydowali, że głosowanie zostanie przeprowadzone metodą tajną. W jego efekcie wybrano zarząd na kolejną, pięcioletnią kadencję. W porównaniu z poprzednim jest kilka zmian.
Na prezesa ponownie wybrano Mieczysława Plutę, na wiceprezesa i naczelnika Ryszarda Sobkiewicza. Zastępcą naczelnika po raz kolejny będzie Leszek Milczarek a sekretarzem i kronikarzem Ryszard Bogatek. Zmiany zaszły w przypadku pięciu funkcji. Wiceprezesem został Marian Kowalczyk, skarbnikiem Andrzej Grochowski, gospodarzem Sylwester Rzeźnik a członkami zarządu Andrzej Kopczyński i Henryk Klata. Komisja rewizyjna działać będzie w składzie: Andrzej Reguła (przewodniczący), Bogumił Niedziałkowski i Mariusz Szczepanik.
Na przedstawicieli do zarządu Oddziału Miejsko–Gminnego ZOSP RP wybrano: Ryszarda Sobkiewicza, Mieczysława Plutę i Mariana Kowalczyka. Delegatami na zjazd sprawozdawczo–wyborczy oddziału zostali Zbigniew Pluta, Andrzej Grochowski i Ryszard Bogatek.
Dzień później do wyborów przystąpili druhowie z OSP w Domasznie. Za stołem prezydialnym zasiedli m.in. komendant Kłobucki, radny Jerzy Walasik, były dyrektor miejscowej szkoły Stefan Pietrucha oraz proboszcz parafii w Domasznie, ks. Edward Swat.
Wybory odbyły się metodą jawną. Prezesem ponownie został Stanisław Kolasa, funkcje wiceprezesa i naczelnika po raz pierwszy pełnić będzie Tomasz Stolarczyk. Drugim wiceprezesem został Władysław Gapys a zastępcą naczelnika Marcin Kolasa i tu zmian nie było. Zaszły natomiast w przypadku gospodarza – został nim Bolesław Stolarczyk, skarbnika – Józef Olborski, sekretarza – Stefan Pietrucha i kronikarza – Stanisław Kwiatkowski. Do zarządu wszedł również jako członek Józef Starus. Skład komisji rewizyjnej stanowią: Marian Dobrodziej (przewodniczący), Mirosław Stolarczyk (sekretarz) i Krystian Kolasa (członek).
Na przedstawicieli do zarządu Oddziału Miejsko–Gminnego ZOSP RP druhowie wybrali Stanisława Kolasę i Józefa Olborskiego. Delegatami na zjazd oddziału zostali Marcin Kolasa i Tomasz Stolarczyk.
W najbliższy weekend zebrania sprawozdawczo–wyborcze odbędą się w czterech jednostkach. Na sobotę, 12 lutego zaplanowano wybory w Żardkach (godz. 16.00) i Radzicach (godz. 18.00), na niedzielę, 13 lutego w Brzustowcu (godz. 16.00) i Zakościelu (godz. 18.00).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (709) z dnia 11 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »