tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Mniszków

 Dożynki Gminne Mniszków 2012

 


Mszą w kaplicy pw. Matki Bożej Fatimskiej, celebrowaną przez ks. Jana Pękacza i przeora cystersów z Sulejowa, ojca Augustyna Węgrzyna rozpoczęły się 26 sierpnia gminne dożynki w Mniszkowie.
Po niej barwny, dożynkowy korowód przeszedł przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej na miejscowy stadion. Korowód dożynkowy tworzyły poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, Koła Gospodyń Wiejskich, delegacje sołectw z wieńcami dożynkowymi oraz licznie zebrani mieszkańcy Mniszkowa. Wójt gminy, Janusz Ciesielski powitał uczestników oraz dokonał uroczystego otwarcia dożynek.
Zgodnie z tradycją został mu wręczony przez starostów dożynek bochen chleba upieczony z tegorocznych plonów. Chleb wręczyli: starościna dożynek, Maria Rzeźnik, która wspólnie z mężem Władysławem prowadzą gospodarstwo domowe w Mniszkowie i wychowują czwórkę dzieci oraz starosta, Dariusz Franczak, też z Mniszkowa, prowadzący gospodarstwo rolne ukierunkowane na uprawę zbóż. Od 1991 roku prowadzi działalność gospodarczą.
Delegacje sołectw wójtowi Ciesielskiemu i przewodniczącemu Rady Gminy Sławomirowi Pawłowskiemu wręczyły i ośpiewały wieńce dożynkowe. W tyym roku wieńce przygotowały sołectwa: Bukowiec nad Pilicą, Jawor?Kolonia, Mikułowice, Mniszków, Olimpiów, Prucheńsko Duże, Prucheńsko Małe, Stoczki Duże, Stok, Strzelce oraz Świeciechów i trzeba przyznać, ze były one wyjatkowo okazałe i strojne.
Część artystyczna rozpoczęła się od występów zespołów ludowych działających w gminie. Na scenie zaprezentowali się ?Jaworzanie? z Jawora?Kolonii, ?Jedność? z Prucheńska i ?Bukowianie? z Bukowca nad Pilicą. Liczną publiczność przyciągnął kabaret ?Pigwa Show? wraz z niezwykłą postacią wykreowaną przez Bronisława Opałko. Na brak dawki dobrego humoru nie można było narzekać.
Po tym występie ogłoszono wyniki konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy:
pierwsze miejsce ? sołectwo Stoczki Duże i nagroda 500 zł, drugie sołectwo Prucheńsko Duże i nagroda 400 zł, trzecie miejsce ex aequo sołectwa Strzelce i Olimpiów ? nagrody po 300 zł.
Dla pozostałych ośmiu sołectw biorących udział w konkursie zostały przyznane nagrody pocieszenia w kwocie 200 zł.
Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna. Festyn jak zwykle przyciągnął tłumy mieszkańców gminy Mniszków i nie tylko. Jak co roku dzieci bawiły się w bezpłatnym wesołym miasteczku. Był również poczęstunek potrawami regionalnymi.
Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (790) z dnia 31 Sierpnia 2012r.
W dziale Mniszków dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »