tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Dowcipnie i odświętnie w Drzewicy

 
Obchody Dnia Edukacji Narodowej w drzewickim ZSP.

Dzień Edukacji Narodowej to niezwykle ważne święto dla wszystkich pracowników oświaty. Stało się już tradycją, że uczniowie przygotowują dla swoich nauczycieli uroczystą akademię. I tym razem tradycji stało się zadość. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy święto oświaty uczcili programem artystycznym, który w dowcipny sposób przedstawił radości i bolączki pracy w szkole.
W piątek, 16 października zebrani w sali gimnastycznej obejrzeli niezwykle ciekawy występ, na który złożyły się recytacje i piosenki. Prezentacje muzyczne zapowiadał przywołany z „Wesela” Wyspiańskiego Chochoł, który tym razem głosił coś wesołego. Piosenki w zabawny sposób opowiadały o nauczycielach i uczniach, ich wzajemnych relacjach. Recytacje także podejmowały tę tematykę, ale w nieco innym ujęciu. Występującą młodzież wspomagali nauczyciele, którzy nie tylko przygotowywali z uczniami akademię, ale wzięli w niej czynny udział. Oprawę muzyczną przygotował i poprowadził nauczyciel fizyki Andrzej Król, a recytatorów dzielnie wspomagał polonista Kamil Ferensztajn.
Występy spotkały się z ciepłym przyjęciem zarówno uczniów i nauczycieli, jak i przybyłych gości: wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Anny Reszelewskiej, radnej RGiM Zofii Gwiaździńskiej - byłej nauczycielki liceum, sekretarz UGiM Jolanty Starus oraz komendanta Komisariatu Policji Wojciecha Dworka, którzy w niezwykle ciepłych słowach wyrazili się o pracy nauczycieli i innych pracowników szkoły.
Następnie dyrektorka ZSP Monika Machula wręczyła nagrody dyrektora szkoły. Ten zaszczyt spotkał: Andrzeja Króla, Grzegorza Januszewskiego, Piotra Gołębowskiego, Annę Niemczyk-Więckowską, Waldemara Danielika, Radosława Smolarka, Kamila Ferensztajna. Pozostali nauczyciele zostali uhonorowani drobnymi upominkami. Nie zapomniano o pozostałych pracownikach szkoły, którzy także odgrywają ogromną rolę w funkcjonowaniu placówki. Z niezwykłą radością dyrektorka wręczyła nagrody Danucie Fołtyn i Bożenie Sarwie.
Drugą część programu artystycznego poświęcono uczniom klas pierwszych. Zanim pierwszoklasiści złożyli ślubowanie zostali zaproszeni na krótką „wycieczkę” na Olimp. Uczestniczyli w różnego rodzaju konkurencjach - zwijali kłębek Ariadny, ścigali się w zawodach wioślarskich przez Styks, walczyli o jabłko Parysa, mogli także skorzystać z usług salonu fryzjersko-kosmetycznego „Afrodyta”.
Po uroczystym ślubowaniu dyrektorka szkoły oficjalnie przyjęła pierwszoklasistów w poczet uczniów ZSP.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (641) z dnia 23 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »