tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Dowód osobisty za darmo

 

Od nowego roku wyrobienie nowego dowodu osobistego jest bezpłatne. Jedyny koszt uzyskania nowego dokumentu to wydatek na dwie fotografie, które trzeba dołączyć do wniosku.
Od chwili wprowadzenia nowych, plastikowych dowodów osobistych, każdy, kto ubiegał się o wyrobienie nowego dokumentu, musiał uiścić opłatę w wysokości 30 zł. Od 1 stycznia tego roku wydanie nowego dowodu osobistego jest bezpłatne - bez względu na to, czy wyrabiamy dokument po raz pierwszy, wymieniamy stary na nowy, dotychczasowy zaginął, zniszczył się, czy zawarte w nim dane osobowe się zdezaktualizowały.
O zniesieniu opłaty z tytułu wydania nowego dowodu osobistego zdecydował sejm, który w styczniu ubiegłego roku wprowadził zmiany do ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Nowela weszła w życie 1 stycznia 2010 roku.
Paradoksalnie zyskały osoby, które mimo prawnego obowiązku zwlekały z wymianą starego dowodu osobistego. W przyszłości zyskają jednak również pozostali obywatele, bowiem w najbliższych latach planowane jest wprowadzenie nowych, biometrycznych dowodów osobistych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (651) z dnia 8 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »