tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Dotacje w kulturze

 
Województwo łódzkie dofinansuje zadania z zakresu kultury i dziedzictwa narodowego. Środki na organizację festiwali trafią również do opoczyńskiego

Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował, które organizacje otrzymają wsparcie finansowe na organizację festiwali w dziedzinie kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego w 2011 roku. Na ten cel wśród 26 podmiotów rozdysponował 1,3 mln zł. W tej grupie znalazły się dwa stowarzyszenia z naszego regionu.
Otwarty konkurs ofert na wsparcie organizacji festiwali w dziedzinie kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił w końcu ubiegłego roku. Złożone oferty oceniono pod względem formalnym i merytorycznym. Pod uwagę brano m.in. znaczenie imprezy dla polskiej i regionalnej kultury i sztuki oraz ich krajowej i zagranicznej promocji. Komisja konkursowa najwyżej oceniła ofertę Stowarzyszenia Kultura Ludowa Regionu Opoczyńskiego. Na organizację Międzynarodowego Festiwalu Folkloru ?Na styku ziemi łódzkiej, Mazowsza i Małopolski? stowarzyszenie otrzyma 25 tys. zł. W grupie dofinansowanych organizacji znalazło się również Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dzielna, któremu przyznano 90 tys. zł na organizację I Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Opoczno 2011. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z udziałem dotacji z województwa łódzkiego stowarzyszenie zorganizowało Opoczyński Rok Tadeusza Sygietyńskiego.
Zadania będą realizowane w 2011 roku, zgodnie z programem współpracy województwa łódzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz ze strategią rozwoju województwa łódzkiego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (719) z dnia 22 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »