tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Dominują w województwie

 
We wtorek, 22 czerwca opublikowano oficjalne wyniki Szkolnej Ligi Strzeleckiej. Sukcesem zakończyły się starty młodzieży z Sekcji Strzelectwa Sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w DrzewicyNajlepsi strzelcy w wojwództwie ze swoim instruktorem


Trzy pierwsze miejsca w strzelaniu z karabinu pneumatycznego zajęli uczniowie ZSP. Zwyciężył Tomasz Kwiecień (422 pkt), na drugiej pozycji został sklasyfikowany Michał Grudziecki (403 pkt), trzeci był Adam Pyzik (389 pkt). Na siódmym miejscu uplasował się Krzysztof Brola (336 pkt), a jedyna kobieta Paulina Warczyńska, zajęła 32. miejsce z sumą 221 punktów.
W grupie zawodników rywalizujących w pistolecie pneumatycznym młodzież z Drzewicy także znalazła się w czołówce. Patrycja Zdun zajęła piąte miejsce (565 pkt), Kinga Snochowska siódme (492 pkt) a Marta Cieślik ósme (484 pkt). Patryk Grudziecki był dziewiąty (398 pkt), natomiast Joanna Bogusz zajęła dziesiątą lokatę z sumą 328 punktów.
Wśród sześciu drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne województwa łódzkiego ZSP zajął drugie miejsce z dorobkiem 4727 punktów. W rywalizacji zespołowej zwyciężyła drużyna I LO w Pabianicach (4753 pkt), tak więc różnica między najlepszymi ekipami jest minimalna.
– Cieszę się z sukcesu moich uczniów, tym bardziej, że konkurencja, szczególnie w strzelaniu z karabinu jest bardzo duża – mówi instruktor strzelectwa sportowego Radosław Smolarek. – Trzy pierwsze miejsca dla naszych strzelców to znaczące osiągnięcie. Rywalizowało z nimi ponad 180 strzelców z innych szkół. Mój najzdolniejszy zawodnik Patryk Grudziecki wystartował tylko pięć razy, czyli jedynie w połowie zawodów, a mimo to zajął bardzo wysokie miejsce w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Wspaniałe są nasze dziewczyny, które startowały dopiero od grudnia 2009 r. Wszystko to znakomicie rokuje na przyszły sezon. Muszę podziękować Radzie Powiatu, że przyznała 2500 zł na sfinansowanie wyjazdów na zawody do Pabianic, co umożliwiło wystawienie dziesięcioosobowej sekcji. Mam nadzieję, że sukcesy młodzieży z Drzewicy przyciągną sponsorów z naszego regionu, chcących zakupić sprzęt dla sekcji, którego bardzo nam brakuje.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »