tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Dobry start na rynku pracy

 
OHP otwiera swoje placówki w Opocznie

Ochotnicze Hufce Pracy w porozumieniu z władzami miasta uruchomiły w Opocznie Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy. Placówki mają ułatwić młodzieży dokonanie właściwego wyboru zawodu oraz znalezienie pracy.
Spotkanie inaugurujące działalność opoczyńskich jednostek OHP odbyło się we wtorek, 9 marca w sali kawiarnianej MDK. Wzięli w nim udział poseł Stanisław Witaszczyk, komendant wojewódzki OHP Antoni Urbanek, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim Włodzimierz Pawlak, władze Opoczna z burmistrzem Janem Wieruszewskim na czele, przedstawiciele Starostwa Powiatowego i lokalnych instytucji oraz młodzież.
Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy powstały w Opocznie w ramach realizowanego przez OHP projektu unijnego pod nazwą „OHP jako realizator usług na rynku pracy”. Placówki mają zwiększyć dostęp młodzieży do poradnictwa zawodowego, informacji zawodowej oraz pośrednictwa pracy. Młodzieżowe Centrum Kariery oferuje młodzieży doradztwo zawodowe oraz warsztaty grupowe i indywidualne, które pomogą młodym ludziom w sprawnym poruszaniu się na rynku pracy. Z kolei Punkt Pośrednictwa Pracy ma ułatwić młodzieży kontakt z pracodawcami i stanowić źródło informacji o potrzebach rynku pracy.
- To cenna i niezwykle potrzebna w naszym mieście inicjatywa, zwłaszcza, że poziom bezrobocia jest u nas wysoki. Dlatego chętnie przekazaliśmy OHP lokal, w którym działać będą nowe placówki. Mam nadzieję, że z pomocy tych punktów skorzysta wielu młodych ludzi. Liczę też, że działalność OHP w naszym mieście nie ograniczy się wyłącznie do realizacji wspomnianego projektu unijnego, ale będzie się rozwijać również w późniejszym etapie - mówił burmistrz Wieruszewski. Inicjatywę pochwalił również poseł Witaszczyk, który życzył młodzieży dobrych wyborów i odnalezienia swojego miejsca na rynku pracy.
Po spotkaniu w domu kultury dokonano oficjalnego otwarcia placówek przy ul. Piotrkowskiej 7. Po symbolicznym przecięciu wstęgi oraz poświęceniu pomieszczeń przez ks. dziekana Jana Serszyńskiego goście obejrzeli siedzibę placówki i zapoznali się bliżej z działalnością, jaką będą one prowadziły w Opocznie.
Wspomniany projekt unijny OHP będzie realizować do końca grudnia 2013 roku. W jego ramach na terenie całego kraju powstaje sieć młodzieżowych centrów kariery, punktów pośrednictwa pracy i ośrodków szkolenia zawodowego, ukierunkowanych na wspieranie młodzieży w wyborze zawodu i poszukiwaniu pracy. Działaniami projektu zostanie objętych 25 tys. młodzieży w wieku 15-25 lat, w tym bezrobotni i nieaktywni zawodowo. Ogólna wartość projektu to 99.538.000 zł.
Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy w Opocznie będą czynne codziennie w godzinach od 7.45 do 15.45. Na młodzież czekają doradca zawodowy Małgorzata Łysik oraz pośrednik pracy Norbert Chybowski.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (661) z dnia 12 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »