Dobre wyniki na zakończenie sezonu przełajowego

Kolarstwo przełajowe

W miniony weekend, 19?20 stycznia odbyły się w Bieganowie (powiat słubicki) Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS oraz wyścigi finałowe Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Kolarze rywalizowali na trasie przyszłorocznych Mistrzostw Polski.
W imprezie wystartowała skromna ekipa Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno. Trener Przemysław Gierczak zabrał do Bieganowa kolarzy, którzy za rok mają szanse powalczyć o medale MP.
W sobotnich wyścigach o Mistrzostwo Polski Zrzeszenia LZS zawodnicy ze Sławna wywalczyli dwa złote medale. W gronie orliczek wygrała Marta Turoboś. W juniorach młodszych bezkonkurencyjny był Marceli Bogusławski.
Z punktowanych miejsc cieszyli się trzej kolejni nasi reprezentanci. Tomasz Budziński był szósty w gronie juniorów młodszych, junior Kamil Wróbel zakończył wyścig na miejscu dziesiątym, a Mateusz Laszczyk uplasował się na szóstej pozycji w grupie młodzieżowców.
W punktacji klubowej LKK LUKS Sławno wywalczył trzecie miejsce. Taką samą lokatę zajęło Łódzkie w klasyfikacji wojewódzkiej. Naszym kolarzom pomogli w tym zawodnicy Startu Tomaszów Mazowiecki, którzy dołożyli punktów.

5. Opolskie ? 23 pkt

W niedzielę na tej samej trasie rywalizowano o punkty Pucharu Polski. W gronie juniorów młodszych ponownie najszybszy był mistrz Polski Marceli Bogusławski. Na trzecim miejscu wyścig kobiet open ukończyła Marta Turoboś. Młodzieżowiec Mateusz Laszczyk finiszował jako siódmy. Również na siódmym miejscu uplasował się junior młodszy Tomasz Budziński. Junior Kamil Wróbel w swoim wyścigu był jedenasty.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski kolarze ze Sławna nie mieli wielkich szans na sukces, ponieważ startowali tylko w pięciu edycjach cyklu. Najwyżej sklasyfikowany został Marceli Bogusławski, który dzięki kilku zwycięstwom wywalczył trzecie miejsce w juniorach młodszych.
Po tych zawodach kolarze LKK LUKS Sławno rozpoczęli przerwę w jeździe na rowerach. Obecnie będą trenować w halach sportowych na terenie gminy Sławno.
Dodajmy, że klub prowadzi nabór do sekcji kolarskiej, zapraszając młodzież w wieku 11 i 14 lat a także starszą. Więcej informacji pod numerami tel. 601 555 392 lub 605 056 251.

Na najwyższym stopniu podium mistrz Polski LZS juniorów młodszych Marceli Bogusławski