tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Do teatru z TPD

 
Zarząd Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci poprzez swoją działalność troszczy się o dzieciaki w rożnym wieku. Tym razem zadbał o uczniów szkół podstawowych

W piątek, 4 listopada zarząd TPD zorganizował dla 36 uczniów klasy IV?VI wycieczkę do Teatru Wielkiego w Łodzi. Uczestników wyprawy ze SP nr 1, 2, 3, ZS im. Jana Brzechwy oraz ze SP w Libiszowie, wytypowali pedagodzy szkolni, którzy w ten sposób wyróżnili dzieci.
TPD tym razem zaprosiło uczniów na balet ?Kopciuszek?. Bajki wszystkim jest dobrze znana, dlatego dzieci rozumiejąc fabułę z przyjemnością mogły skupić się na zaskakujących pomysłach inscenizacyjnych, humorze, podziwiać wspaniałe kostiumy i scenografię. Dodatkową atrakcją nie tylko dla dzieci był fakt, że w rolę macochy i złych sióstr wcielił się niesłychanie komiczny męski tercet, który na każdym kroku towarzyszył Kopciuszkowi. Występ tej trójki wywoływał salwy śmiechu wśród dziecięcej widowni.
Organizatorzy podkreślają, że dla wielu dzieci to był pierwszy wyjazd do teatru oraz pierwszy kontakt z tego rodzaju sztuką. Zarząd pragnie poprzez organizowanie takich wyjazdów, adresowanych przede wszystkim do dzieci żyjących w trudnych warunkach ekonomicznych, mieć udział w edukacji kulturalnej młodych ludzi. W programie wycieczki był też pobyt w centrum handlowym i wizyta w McDonalds, gdzie zafundowano hamburgery. W drodze powrotnej odbył się konkurs wiedzy o spektaklu, teatrze i wycieczce.
Opiekę nad dziećmi sprawowały ze strony ZP TPD Helena Stasiak, Anna Malczewska, Iwona Rożej oraz pedagodzy z ZS im. Jana Brzechwy ? Sabina Sadlińska i z ZSS nr 1 ? Danuta Wedlechowicz.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (748) z dnia 11 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »