tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Dołącz i pomóż "braciom mniejszym"

 
Stało się już tradycją, że ZS im. Jana Brzechwy aktywnie angażuje się w pomoc czworonogom. W tym roku szkolnym społeczność placówki po raz czternasty organizuje w placówce zbiórkę darów, które następnie zostaną przekazane schronisku dla zwierząt w Różannie. Akcja trwa od 24 listopada do 17 grudnia. W tym roku zbiórce przyświeca hasło: "Święta w schronisku"


Głównymi celami przedsięwzięcia jest wspieranie działalności schroniska w Różannie/Karwicach poprzez zbiórkę pokarmu dla zwierząt, propagowanie idei istnienia towarzystw opieki nad pokrzywdzonymi zwierzętami działającymi w Polsce oraz przypomnienie zadań statutowych i działalności TPZ. Podczas trwania akcji rozbudza się także w gronie społeczności szkolnej potrzebę pomocy bezdomnym zwierzętom oraz wyrabia się wśród dzieci i młodzieży postawę wspierania opiekuńczości. Nauczyciele starają się również uwrażliwić uczniów na krzywdę zaniedbanych i porzuconych zwierząt oraz zwracają uwagę podopiecznych na prawidłowości w zakresie opieki nad zwierzętami z ich otoczenia oraz odpowiedzialności za ich los.
Realizatorka akcji, nauczycielka Małgorzata Adamczyk, zachęca mieszkańców miasta do zaangażowania się w pomoc czworonogom i wsparcie działalności lokalnego schroniska. ? Przyda się głównie sucha karma i puszki z pokarmem dla psów. To naszym "braciom mniejszym" jest teraz najbardziej potrzebne ? mówiła. Pomoc bezpańskim zwierzętom ze schroniska w Różannie może być również udzielana pod postacią: produktów sypkich, pieniędzy, drobnych artykułów. Uczestnikiem akcji może stać się każdy nieobojętny na krzywdę czworonogów mieszkaniec Opoczna i okolic.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (907) z dnia 28 Listopada 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »