tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Dla regionu i dla siebie

 
Stowarzyszenie OPUS zachęca opocznian do działań lokalnych na rzecz ekonomii społecznej

W środę, 21 kwietnia w MDK przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych spotkali się z konsultantem regionalnym Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Tematem spotkania był udział w projekcie „Partnerstwo na rzecz ekonomii społecznej” realizowanym ze środków Unii Europejskiej.
Projekt jest poświęcony wsparciu i promocji ekonomii społecznej w województwie łódzkim. Bierze w nim udział około 60 gmin z terenu województwa łódzkiego. Do możliwości oraz korzyści płynących z inicjowania działań z zakresu szeroko rozumianej ekonomii społecznej stowarzyszenie przekonuje również opocznian. OPUS zachęca przede wszystkim do organizowania grup partnerskich, które podejmowałyby działania na rzecz regionu oraz zakładania stowarzyszeń z działalnością gospodarczą.
W kolejnym spotkaniu z lokalnymi podmiotami zainteresowanymi przedsiębiorczością społeczną, które odbędzie się 10 maja w Kraśnicy, weźmie udział przedstawiciel łódzkiego oddziału Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »