tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Deszczowa parafiada

 
„Nie wszystek umrę” takie hasło przyświecało dziesiątej edycji festynu parafialnego

W niedzielę, 29 sierpnia na placu targowym już po raz dziesiąty odbył się festyn parafialny zorganizowany przez parafię św. Bartłomieja, parafialny oddział Akcji Katolickiej oraz fundację „Dar dla potrzebujących”.
Festyn zainaugurowała msza w kościele św. Bartłomieja, podczas której rolnicy z parafii podziękowali za tegoroczne plony. Po nabożeństwie wszyscy przenieśli się na plac targowy. Chociaż aura nie była sprzyjająca, co trochę padał deszcz, sympatyków festynu nie brakowało. Parafianie oglądali trwające do wieczora występy artystyczne. Coś dla siebie znaleźli miłośnicy folkloru, jak i fani muzyki chóralnej, instrumentalnej i dziecięcej. Tradycją stały się już, podczas parafiady, występy małych artystów z programu telewizyjnego „Ziarno”. W koncercie dnia wystąpiła Edyta Geppert. Obok atrakcji dla ducha do dyspozycji najmłodszych uczestników festynu było wesołe miasteczko oraz pokaz klaunów. Starsi mogli uczestniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił w turnieju szachowym. Tego dnia na placu targowym można było oddać krew. Do autobusu z czerwonym sercem ustawiły się kolejki chętnych.
Zgodnie z tradycją festynu parafialnego nie mogło zabraknąć wieczornicy i apelu jasnogórskiego. Jak zawsze przeprowadzono loterię fantową oraz licytację, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz powstającego w Mroczkowie Gościnnym domu dziecka. Loteria fantowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do punktów zakupu szczęśliwych losów ustawiały się długie kolejki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (686) z dnia 3 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »