Derby dla Gerlacha

Klasa okręgowa

W siódmej kolejce rozgrywek rundy jesiennej doszło do spotkania derbowego dwóch beniaminków z naszego powiatu. Na stadionie w Opocznie Ceramika podejmowała Gerlacha Drzewica. Mecz toczył się pod dyktando gości, którzy byli drużyną lepszą i bardziej doświadczoną, ale młodzież ?Cery? pokazała całkiem dobrą piłkę.
Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowo. Po przerwie kibice obejrzeli pięć goli. Trzy strzelili zawodnicy Gerlacha i to oni cieszyli się ze zwycięstwa. Kolejna przegrana Ceramiki sprawia, że opocznianom będzie coraz trudniej wydostać się z dolnej strefy tabeli.
Komplet punktów na własnym boisku zdobyli piłkarze KS Poświętne, pokonując 2:0 Szczerbca Wolbórz. Podopieczni Roberta Chmielewskiego są już na szóstym miejscu w tabeli.

Wyniki 7. kolejki

KS Poświętne - Szczerbiec Wolbórz 2:0 (2:0)
Bramki zdobyli Marcin Koćmin, Robert Borowski.
KS Poświętne grał w składzie: Marcin Banasiak, Karol Skowroński, Marcin Kędziora, Marcin Lusek, Krzysztof Łazowski, Tomasz Nowak, Tomasz Barański, Krzysztof Chrzanowski, Marek Jakubczyk, Łukasz Rak, Marcin Koćmin. Na zmiany wchodzili: Robert Borowski, Paweł Śmigiel, Bartłomiej Kawecki. Trener Robert Chmielewski.

Ceramika Opoczno - Gerlach Drzewica 2:3 (0:0)
Bramki dla Ceramiki zdobył Łukasz Kryński 2, dla Gerlacha gole strzelili: Jakub Gulej, Radosław Kaczmarek, Łukasz Oracz.
Ceramika zagrała w składzie: Łukasz Gadomski, Michał Kłosek, Krzysztof Łukasik, Daniel Rogulski, Piotr Fabianowski, Sylwester Belica, Albert Kalinowski, Paweł Markowicz, Artur Grzywacz, Łukasz Kryński, Paweł Kowalczyk. Na zmiany wchodzili: Piotr Młynarczyk, Mateusz Grałek, Damian Prusek, Krystian Grzyb. Trener Jarosław Krzysztofik.
Gerlach wystąpił w składzie: Mateusz Goska, Stanisław Starus, Paweł Wrzosek, Arkadiusz Bogucki, Mariusz Wrzosek, Łukasz Oracz, Jarosław Tąder, Jakub Gulej, Radosław Kaczmarek, Piotr Dąbrowski, Damian Nowicki. Na zmiany wchodzili: Łukasz Tąder, Michał Gapys, Sebastian Szczepanik, Tomasz Wiktorowicz (grający trener).
Pierwsza część spotkania była nudna. Zespoły grały dość ospale, brakowało sytuacji podbramkowych. Piłkarze z Drzewicy dokładnie pilnowali dostępu do własnego pola karnego. Opocznianie próbowali rozbijać szczelną obronę, ale ich ataki były mało skuteczne.
Po przerwie trener Gerlacha Tomasz Wiktorowicz zdecydował się wprowadzić do gry rezerwowego bramkarza Łukasza Tądra, tyle że nie do bramki a na pozycję napastnika. Szybko okazało się, że było to posunięcie pokerowe. W nowej roli przebojowy Tąder próbował rozstrzygnąć losy meczu indywidualnie. Zaskoczeni obrońcy Ceramiki zatrzymali go nieprzepisowo w polu karnym. Arbiter odgwizdał karnego, którego na gola zamienił Jakub Gulej. Opocznianie szybko wyrównali. W 57 minucie gola zdobył Łukasz Kryński. Remis nie urządzał drużyny Gerlacha, która walczyła o komplet punktów. W 73 minucie drugą bramkę dla gości dokładnym strzałem z rzutu wolnego zdobył Radosław Kaczmarek. W 87 minucie trzeci raz do bramki ?Cery? trafił Łukasz Oracz. Opocznianie walczyli do końca i w ostatniej minucie uzyskali drugiego gola. Jego strzelcem ponownie był Łukasz Kryński. Wynik 2:3 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego i trzy punkty pojechały do Drzewicy.