tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Debatowali o rolnictwie

 
Przyszłość polskiego rolnictwa była głównym tematem wojewódzkiej konferencji rolniczej PiS zorganizowanej w Opocznie przez posła Roberta Telusa

W poniedziałek, 8 marca w Opocznie, pod hasłem „Nowoczesna polska wieś” odbyła się wojewódzka konferencja PiS poświęcona rolnictwu i jego perspektywom. Parlamentarzyści i europosłowie PiS mówili w jej trakcie o tragicznej sytuacji w rolnictwie i wskazali kierunki poprawy nawiązując do programu rolnego partii.
Konferencję otworzył Robert Telus, który powitał zebranych, wymienił media, ale nie wspomniał o TOP-ie, a do obecnych na sali pań skierował życzenia z okazji Dnia Kobiet. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: posłowie Dariusz Seliga, Henryk Kowalczyk, Wojciech Szczęsny-Zarzycki, europoseł Janusz Wojciechowski, doradca prezydenta Jan Ardanowski, senatorowie Jerzy Chróścikowski, Wiesław Dobkowski, powiatowy lekarz weterynarii Włodzimierz Skorupski, przewodniczący Izby Rolniczej w Opocznie Marek Sarwa oraz doradca senatora Grzegorza Wojciechowskiego, Magdalena Józefacka. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób, głównie samorządowcy i przedstawiciele związków i organizacji rolniczych z terenu opoczyńskiego i innych powiatów rejonu piotrkowskiego.
Konferencja miała na celu przede wszystkim uświadomić problem złej kondycji polskiej polityki rolnej, a także nakreślić założenia wojewódzkich programów strategii rolnictwa. Nie obyło się bez krytyki obecnego rządu. - W obliczu zbliżającej się prezydentury Polski w Unii Europejskiej rząd Tuska określając priorytety pominął rolnictwo - mówił Jan Arkanowski. Podkreślano zaniedbania w kwestii modernizacji rolnictwa czy wyrównywania dopłat oraz konieczność podjęcia szybkich działań na rzecz ratowania polskiego rolnictwa.
Spotkanie było drugą w tym roku konferencją rolniczą organizowaną przez PiS pod hasłem „Narodowa polityka rolna. Nowoczesna polska wieś” we wszystkich województwach kraju. Politycy zapowiadają też ogólnopolski kongres rolniczy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (661) z dnia 12 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »