tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdrowie

 Dbają o zdrowie

 
Coraz więcej nastolatków i dzieci walczy z nadwagą, nic dziwnego, że promocja zdrowego stylu życia staje się jednym z edukacyjnych priorytetów


Naprzeciw wyzwaniom, stawianym przez siedzący tryb życia i niesprzyjające zdrowiu nawyki żywieniowe, wychodzą organizatorzy akcji "5 porcji warzyw, owoców lub soku" ? Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS). Organizacja ta od wielu lat prowadzi efektywne działania promujące zdrowe odżywianie i dąży do zwiększenia świadomości konsumentów na temat dobrych nawyków żywieniowych. Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości oraz przekonanie zarówno dorosłych, jak i dzieci do jedzenia warzyw i owoców, a także picia soków. Podstawą do działań są wyniki badań, które organizatorzy akcji zamieścili na stronie internetowej www.5porcji.pl. Wynika z nich, że zaledwie 7% osób spożywa zalecane pięć porcji, co jest stanowczo zbyt niskim poziomem spożycia owoców, warzyw i soków.
Program adresowany jest do uczniów i nauczycieli klas nauczania początkowego. Dzięki niemu wśród najmłodszych upowszechniana jest wiedza na temat zdrowego sposobu odżywiania oraz kształtowane są prawidłowe nawyki żywieniowe. Został on skonstruowany w oparciu o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która akcentuje konieczność włączenia do diety codziennej soków, owoców i warzyw. Porcją może być również sok owocowy lub warzywny.
Do akcji włączyło się już wiele placówek w całej Polsce, a ich liczba ciągle rośnie. Te spośród szkół, które zostały przyjęte do programu, nieodpłatnie dostają komplety materiałów dydaktycznych, umożliwiających prowadzenie zajęć edukacyjnych, podczas których nauczyciel łączy naukę o zdrowym odżywianiu z zabawą.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
W dziale Zdrowie dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »