tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Dbają o wykształcenie

 
Wybierając kierunek studiów obowiązkowo należy zapoznać się z ofertami szkół wyższych. Z tego założenia wychodzą także uczniowie Prywatnego Liceum w Opocznie

Wybierając biologię jako dodatkowy przedmiot na maturze uczniowie z Prywatnego Liceum bardzo chętnie skorzystali z zaproszenia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i wzięli udział w drzwiach otwartych Wydziału Farmacji. Współorganizatorką imprezy była absolwentka liceum, studentka II roku farmacji UM w Łodzi, Martyna Kosno, aktywna działaczka Młodej Farmacji.
W sobotę, 11 grudnia czternastu uczniów placówki wraz z wicedyrektorem, Waldemarem Ferensztajnem wyjechało do Łodzi, by aktywnie uczestniczyć w programie drzwi otwartych. Na miejscu grupa uczestniczyła m.in. w interesującym wykładzie dotyczącym dopalaczy, poprowadzonym przez prof. dr hab. n. farm. Jolantę Zawilską. Licealiści mieli także niezwykłą okazję nie tylko odwiedzić Zakłady Technologii Postaci Leku, Farmakognozji, Biologii i Botaniki Farmaceutycznej, ale także wykonywać samodzielnie ćwiczenia w owych zakładach. Wykonywali je pod kierunkiem pracowników naukowych Uniwersytetu Medycznego. Uczniowie mogli m.in. tabletkować preparaty kosmetyczne oraz przygotowali własnoręcznie maść przeciwko odmrożeniom.
Atmosfera podczas imprezy była bardzo miła, a studenci troskliwie opiekowali się swoimi młodszymi koleżankami i kolegami. Dla wielu było to jedyne w swoim rodzaju i niezapomniane przeżycie. Dla niektórych wskazówka do dalszej edukacji. Na pewno warto korzystać z takich działań szkół wyższych, aby ułatwić młodym ludziom podjęcie decyzji dotyczącej ich przyszłości.


Waldemar Ferensztajn   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 52 (703) z dnia 23 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »