tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Dali popis na festynie

 
Artyści z Ośrodka Kultury oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II na gościnnych występach w Jasionnie koło BiałobrzegówWystęp artystów z OKGiM


Na zaproszenie prezesa katolickiego stowarzyszenia „Serca dla serc” Ireneusza Gumowskiego oraz ks. Sławomira Matygi młodzież z Drzewicy wzięła udział w festynie rodzinnym w Jasionnie. Była to jej kolejna wizyta w zaprzyjaźnionej miejscowości. Jak co roku drzewiczanie przygotowali bogaty program artystyczny.
Grupa „Gość” pod okiem instruktorki Marty Szymańskiej wspólnie z chórem Gimnazjum im. Jana Pawła II, którym opiekuje się Anna Pietrasik, wystawiła bajkę słowno–muzyczną „Kłopoty wróżki Pelagii”. Podczas spektaklu miejscowe dzieci z wielką chęcią uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez aktorów. A na zakończenie nagrodziły występujących burzą oklasków.
Na scenie zaprezentowała się również najmłodsza grupa z OKGiM. „Tęczusie” wykonały cykl piosenek „Są na świecie takie dzieci…”. Owacje i tańce w trakcie występu towarzyszyły grupie „Nowinki”, która przygotowała mały recital „Śpiewam i tańczę”. Próbkę swojego pięknego głosu dała Ola Pęczak z Opoczna. Podczas jej występu widzowie dosłownie stali w bezruchu. Uwieńczeniem występów okazał się „Marsz turecki” i „Czardasz” na ksylofonie w wykonaniu Wojtka Turka.
Dodatkowymi atrakcjami festynu były m.in. konkursy prowadzone przez policjantów i przejażdżki motocyklem z czasów II wojny światowej. Wszystkie dzieci, otrzymały nagrody i upominki. Na zakończenie zagrał zespół Czarne Perły z Radomia.
– Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaproszenie i współpracę, która między Jasionną a Drzewicą w pełni rozkwita. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy dać od siebie trochę radości i uśmiechu – podsumowała Marta Szymańska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »