tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 DCW organizuje pomoc żywnościową

 


Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" ogłosiło nabór wniosków dotyczących pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) w Podprogramie 2014.
Zgodnie z założeniami programu, pomoc może być skierowana do osób najbardziej potrzebujących, w tym bezdomnych, niepełnosprawnych i bezrobotnych. Wsparciem mogą zostać objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie.
Podstawą do przyznania pomocy jest skierowanie wydane przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Taki dokument należy złożyć w siedzibie DCW (budynek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych) osobiście (w godzinach pracy szkoły od 8.00 do 15.00) lub za pośrednictwem poczty na adres: Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń", 26?340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5. Termin składania dokumentów upływa 28 listopada. Liczy się data wpływu. Decyzję o przyznaniu pomocy podejmie do 5 grudnia prezes zarządu DCW w oparciu o listę rankingową przygotowaną przez komisję kwalifikacyjną.
Paczki żywnościowe zostaną rozdane w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia. Będą zawierały mielonkę wieprzową, makaron świderki, cukier, mleko UHT i olej rzepakowy.
Więcej informacji i dokumenty do pobrania na stronach internetowych DCW i gminy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (907) z dnia 28 Listopada 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »