tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Czytające przedszkolaki

 Z wizytą, możliwe że pierwszą, w bibliotece


Prywatne Przedszkole Kubusia Puchatka w Opocznie przy Zespole Szkół Prywatnych przystąpiło do programu „Czytające Przedszkola” w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Nauczyciele Prywatnego Przedszkola Kubusia Puchatka: Henryka Konkol, Agnieszka Czerczak, Urszula Rek chcą w swych wychowawczo–dydaktycznych działaniach kierować się złotą myślą Fundacji ABC XXI wieku, która brzmi: „Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika – człowieka, samodzielnie myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętności jej poszerzania, kulturalnego, estetycznego z wyobraźnią, który umie radzić sobie w życiu przy pomocy rozumu, a nie pięści.”
W ramach tego programu w obu grupach 3–, 4–latków i 5–, 6–latków jest gromadzona przedszkolna biblioteczka. Nauczyciele placówki w ramach kampanii starają się czytać przynajmniej 20 minut dziennie przedszkolakom ich ulubione kolorowe książeczki. Ponadto zostały wprowadzone lektury miesiąca zgodne z zainteresowaniami dzieci. W całą akcję zaangażowano rodziców 3–, 4–letnich przedszkolaków, którzy regularnie w każdy wtorek czytają dzieciom. Są to bardzo sympatyczne spotkania dające obraz rozwoju własnego dziecka i reakcji grupy na czytanie przez inne osoby. W ramach programu nauczycielka dzieci 5–, 6–letnich Henryka Konkol zorganizowała spotkanie z poetką Józefą Nitą, by uczcić w wyjątkowy sposób Światowy Dzień Książki Dziecięcej. Została również podjęta współpraca z PiMBP – Filią nr I przy ul. Armii Krajowej. W ramach tej współpracy wprowadzone zostały regularne comiesięczne spotkania, podczas których dzieci poznają instytucję biblioteki, mają czytane bajki i zapoznają się z nowościami wydawniczymi.
Cieszymy się, że nasza akcja ma duże zainteresowanie rodziców, czego dowodem jest podarowanie przez nich licznych kolorowych książeczek, które wzbogacają naszą biblioteczkę.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »