tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Czytały chorym

 

14 czerwca, w ramach akcji ?Cała Polska czyta szieciom? Izabela Bielczyk z filii bibliotecznej w Petrykozach, we współpracy z Iwoną Chróstowską z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie, odwiedziły dzieci przebywające na oddziale dziecięcym Szpitala Rejonowego, by na głos poczytać im przygody Kubusia Puchatka. Wizyta wywołała miłe zaskoczenie wśród małych pacjentów. Bibliotekarki wprowadzając dzieci w świat bajki pozwoliły na chwilę zapomnieć im o monotonii szpitalnego pobytu i chorobie.
Tego typu spotkanie miało miejsce po raz pierwszy i budziło zainteresowanie otoczenia. Akcja ?Cała Polska czyta dzieciom? zrodziła się z potrzeby bycia razem w czasach, kiedy trudno znaleźć chwilkę w zabieganym i przepełnionym obowiązkami dniu. Czytanie dzieciom to także forma wyrazu, kultury bycia, a przede wszystkim pokazania dziecku że jest dla nas ważne, że chcemy poświęcić mu swój czas. W związku z czym bardzo pomocne wydają się dla współczesnego człowieka, miejsca dające odpoczynek od nadmiaru pracy, wszechogarniającego hałasu i zalewu informacji. Np. biblioteki.
W ostatnim czasie w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, w dziale książek dla dzieci, powstał kącik dla małych czytelników, gdzie dzieciaczki mogą przysiąść, pooglądać ciekawe ilustracje, porysować, pobyć w miejscu gdzie są książki i panie, które odpowiedzą na prawie wszystkie pytania. Szczególnie teraz w okresie wakacji, kiedy mamy trochę więcej czasu.
Tegoroczne hasło promujące ?Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam ? wchodzę? zachęca do częstszego odwiedzania swoich bibliotek, do korzystania z ich zasobów, bo książki chcą być czytane. Często nie mamy świadomości jakie bogactwo wiedzy i szeroki wachlarz usług oferuje najbliższa biblioteka.
Panie bibliotekarki serdecznie dziękują personelowi szpitala za otwartość i stworzenie możliwości spotkania z dziećmi, rodzicom za zaangażowanie, wszystkim dzieciaczkom dużym i małym z oddziału dużo zdrowia i uśmiechu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (728) z dnia 24 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »