tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Finanse

 Czy szpital dostanie 5 mln złotych?

 
Projekty unijne dotyczące dofinansowania infrastruktury ochrony zdrowia zostały ocenione pod względem merytorycznym.

W ubiegłym tygodniu oceniono pod względem merytorycznym projekty zakładów opieki zdrowotnej złożone w ramach działania „Infrastruktura ochrony zdrowia” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego oceniono. Spośród wniosków z naszego powiatu pozytywnie oceniono tylko projekt szpitala.
W ramach przeprowadzonego naboru złożono w sumie 108 projektów. W ocenie formalnej odpadło 49 z nich, a w ocenie merytorycznej kolejne 12. Szanse na dofinansowanie w tym naborze ma w dalszym ciągu 47 samorządów oraz publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Dla wszystkich jednak pieniędzy nie wystarczy - na dofinansowanie projektów przeznaczono 61 mln zł. Jeżeli zostanie ona podzielona pomiędzy wnioskodawców, których projekty uzyskały najlepszą ocenę merytoryczną, to biorąc pod uwagę wysokość wnioskowanego dofinansowania, środków wystarczy na dofinansowanie najwyżej ośmiu pierwszych projektów z listy opublikowanej na stronie internetowej programu. W takiej sytuacji opoczyński szpital nie otrzyma dotacji, znalazł się bowiem na 26 miejscu listy. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na styczeń.
Przypomnijmy, że zarząd szpitala ubiega się o środki unijne na zakup sprzętu medycznego wartości 6,5 mln zł. Ewentualne dofinansowanie wyniosłoby blisko 5 mln zł. Po ocenie merytorycznej odpadł projekt Vita-Medu, który wnioskował o dofinansowanie do zakupu aparatu ultrasonograficznego i RTG. Wartość tego projektu przekracza 8 mln zł, zakład liczył na ponad 6 mln zł dofinansowania.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (652) z dnia 15 Stycznia 2010r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »