tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Czują bluesa!

 


21 stycznia w sali widowiskowej w MDK odbył się koncert w bluesowych klimatach. Sławek Wierzcholski, najpopularniejszy polski wykonawca bluesa oraz stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu trzydziestu lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi mogliby obdarzyć duże grono artystów. Sławek to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym (Radio dla Ciebie) i prasowym oraz organizatorem festiwali bluesowych. Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie 30 lat nieustannej działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, bazujący na akustycznym instrumentarium, a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.
W skład zespołu wchodzą: Sławek Wierzcholski (z wykształcenia prawnik, wokalista, harmonijkarz, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów), Marek Dąbrowski (gitarzysta, który w zespole gra głównie partie gitary rytmicznej, ale na płytach i koncertach imponuje publiczności także pięknymi i dynamicznymi partiami solowymi), Piotr Dąbrowski (jego elegancki i lakoniczny styl gry przywodzi skojarzenia z gigantami gitary basowej), Witek Jąkalski (czołowy polski gitarzysta grający techniką slide, choć równie biegle gra techniką konwencjonalną) i Grzegorz Minicz (potrafi grać nie tylko na zestawie perkusyjnym, nieobce są mu: wibrafon, ksylofon i marimba).
Podczas półtoragodzinnego koncertu w MDK Sławek Wierzcholski opowiadał publiczności o tym, skąd czerpali inspiracje do poszczególnych piosenek, a także z dumą prezentował swoją pokaźną kolekcję harmonijek. Opoczyńscy fani bluesa byli pod wrażeniem koncertu, nie obyło się także bez bisu. Nie dało się jednak ukryć, że frekwencja była skandalicznie niska (na sali zasiadły 43 osoby, z czego kilkoro pracowników MDK), a szkoda, bo było na co popatrzeć i czego posłuchać. Czy 25 złotych za półtorej godziny oderwania od rzeczywistości to naprawdę tak wiele?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (759) z dnia 27 Stycznia 2012r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »